Після розлідування ХАЦ, прокуратура оголосила підозру оцінювачу, який допоміг продати за безцінь базу відпочинку в Старому Салтові

‘+1 в карму #хацикам
«ось ви публікуєте, розслідуєте, а де результат?»
Не хвилюйтесь – результат є.

Прокуратура повідомила про підозру директору товарної біржі «Євромаркет» у заниженні реальної вартості бази відпочинку «Комунальник», яка знаходиться на березі водосховища у Старому Салтові. Про це стало відомо з сайту облпрокуратури.

В листопаді 2016 року Харківський антикорупційний центр повідомив, що Харківська міськрада за безцінь продала пансіонат у Старому Салтові, який належав реорганізованому ХКП «Міськелетротранс».

Після цього, цією занадто дешевою приватизацією зацікавились в Нацполіції. І ось результат. Ми сподіваємось, що підозра директору товарної біржі не буде останньою, і всі винні будуть покарані. Звісно, за рішенням суду.

Власниками товарної біржі «Євромаркет» є Євген Коваль з АР Крим та Ірина Коваль з Первомайського району Харківської області. Директором, якій і повідомлено про підозру, є саме Ірина Коваль. Також, разом з Сергієм Тищенко, Ірина Коваль є підписантом в цій товарній біржі.

Як розповіли в прокуратурі, 37-річній жінці інкримінується службове підроблення, а також зловживання своїми повноваженнями оцінювачем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Рекреаційний комплекс «Комунальник» призначався для оздоровлення працівників комунального підприємства «Міськелектротранс» та перебував у власності територіальної громади Харкова. В 2011 році це комунальне підприємство було реорганізоване.

У лютому 2016 року Харківська міськрада передала комплекс з понад 60 будиночків в оренду ТОВ «Український зодчій». За півроку чиновники вирішили продати базу відпочинку ТОВ «Український зодчій». За майно заплатили в міський бюджет Харкова трохи більше 2,5 млн.грн. разом з ПДВ.

За даними слідства, оцінювач, Ірина Коваль, значно занизила вартість пансіонату «Комунальник». Так, на момент передання майна в оренду воно оцінювалося в 3,9 млн.грн., а при продажу оцінка без ПДВ склала трохи більше 2 млн.грн. У той же час, за висновками експертів, ринкова вартість бази на момент приватизації становила 5,8 млн.грн. Тобто реальну ціну комплексу свідомо занизили майже утричі.

Варто відзначити, що за умови проведення торгів, за комплекс на березі водойми учасники конкурсу могли запропонувати навіть більшу суму, яка б в подальшому поповнила міський бюджет Харкова.

Неправдиві відомості оцінювач внесла до звіту про оцінку майна. В подальшому документ передали до управління комунального майна та приватизації Харківської міськради для підтвердження вартості нерухомості при продажу.

Наразі досудове розслідування триває. Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що прокуратура також звернулася до суду з позовом щодо визнання незаконним рішення про приватизацію бази відпочинку, а також визнання недійсним договору купівлі-продажу. Але в суді першої інстанції позов прокуратури відхилили. Наразі справа перебуває в стадії апеляційного оскарження.

Також нагадаємо, що власниками ТОВ «Український зодчій» на момент придбання пансіонату були Вікторія Алексанян та Юрій Василенко, а керівником – Віталій Каратаєв.

Всі вони є людьми з бізнес-оточення Вячеслава та Олени Стеріних, які в свою чергу є оточенням нардепа Михайла Добкіна.