Після звернення ХАЦ “Тепломережі” зменшили вартість ремонтних робіт на три мільйони гривень

Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” уклало додаткову угоду з ТОВ “Фірма Мір” на проведення ремонтних робіт, згідно з якою вартість робіт зменшилась з 20 до 17 мільйонів гривень. 

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Мова йде про реконструкцію магістральної теплової камери №1608 по Гімназійній набережній, 18А. 23 квітня КП “ХТМ” уклали першу цгоду з підрядником. Сума договору була 20,2 млн грн.

ХАЦ промоніторив ціни у кошторисі та виявив завищення, зокрема, по деяких позиціях вартість була завищена ушестеро. Ось приклади: гідроізоляційну суміш Ceresit CR65 купують по 188 гривень за кілограм. При цьому ціна такої самої суміші на сайті виробника 27,6 гривень.Ще один подібний приклад – мідний кабель ВВГнг 5х4. У кошторисі ціна вказана 758,2 гривні за погонний метр. В “Епіцентрі” такий кабель продають по 160 гривень за погонний метр.Сальниковий однобічний компенсатор для теплових мереж діаметром 400 в кошторисі вказаний по 227 000 гривень за одиницю, хоча в магазинах в основному ціна на сто тисяч гривень дешевше.

Черговий приклад – придбання коробу для зовнішніх стін. У кошторисі вартість такого коробу становить 1652 гривні за одиницю.А ось в магазині можна знайти по 277 гривень.Крім того, ХАЦ перевірив актуальність цін ще на двох сайтах, де був такий товар, і на них ціна ще менша – 215 гривень за одиницю – тобто у понад шість разів дешевше, ніж в кошторисі “Тепломереж”.

Металорукав 15мм, який в магазинах коштує 20-30 гривень за метр, в кошторисі по 112 гривень.

Після чого ХАЦ звернувся до комунальників за коментарем. У “Тепломережах” пообіцяли перевірити наявність завищень цін та відреагувати.

У результаті була укладена додаткова угода, за якою сума ремонту зменшилась майже на три мільйони гривень.

Наприклад, вартість суміші Ceresit CR65 в додатковій угоді зменшилась у 18 (!) разів. Вартість сальникових компенсаторів зменшили до ринкових 101,9 тис. грн за одиницю.

Крім того, були зменшені ціни й по інших позиціях, які не приводились в запиті ХАЦ. Тож економія складає 2,8 млн грн.

Засновниками ТОВ “Фірма “Мір” є Борис, Влас та Володимир Яковлєви, а також Ігор Карлінський.

#ХАЦ_Контроль