Після публікації ХАЦ та медійного розголосу, суд повернув під варту обвинувачену в коригуванні ворожого вогню по Харкову

29-річну Дар’ю Кригіну, яку обвинувачують у коригуванні ворожого вогню по Харкову і раніше відпустили під заставу, 6 січня суд повернув під варту. 

Фото: Суспільне

Як повідомляє «Суспільне. Харків», жінці продовжили тримання під вартою до 19 лютого 2023 року без визначення застави. Апеляційна скарга від прокурорів надійшла до суду 5 січня. 

Нагадаємо, що 3 січня 2023 року ХАЦ опублікував ухвалу Дзержинського райсуду Харкова від 22 грудня 2022 року. Зокрема, в ухвалі йдеться про те що Дар’ї Кригіной змінено запобіжний захід на тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 496,2 тис. грн. 

ХАЦ раніше повідомляв, що СБУ затримала 29-річну Дар‘ю Кригіну у квітні минулого року за підозрою у співпраці зі спецслужбами росії. 

“29-річна українка прибула до Харківської області з тимчасово окупованої території України. За завданням куратора жінка встановлювала координати розташування військової та критичної інфраструктури міста, а також місця дислокації сил і підрозділів ЗСУ та Нацгвардії України”, — тоді було сказано в повідомленні правоохоронних органів.

За даними СБУ, жінка передала координати і допомогла армії рф скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торговельних об’єктах та житлових кварталах у центрі міста. Внаслідок вказаних ракетних обстрілів є загиблі та поранені.

Під час обшуку, у Кригіної знайшли 134,05 тис. євро, 216,85 тис. дол. та 730,65 тис. рублів.

Після публікації ХАЦ новина отримала більше майже 30 репостів в регіональних та національних ЗМІ.