Підвищення вартості проїзду допомогло харківському метрополітену залишитись збитковим та збільшити інтервали між поїздами

З 7 лютого 2019 року Харківський метрополітен почав збирати з харків’ян по 8 гривень за проїзд. З 19 лютого по 22 травня вони це робили незаконно, всупереч рішенням судів.

Чи допомогло це якось метрополітену поліпшити свої фінансове становище і перестати бути збитковим?

Відповідь – Ні.

Перший квартал 2019 року КП “Харківський метрополітен” закінчив зі збитками в 46,9 млн.грн. За перший квартал 2018 року у метрополітену були майже такі ж збитки — 48,2 млн.грн. Інформація з веб-порталу відкритих даних Харкова.

Збитки від основної діяльності (перевезення пасажирів) за перший квартал 2019 року у КП “Харківський метрополітен” склали взагалі 115,4 млн.грн. Навіть за аналогічний період 2018 року цей показник склав — 81,8 млн.грн.

Нагадаємо, що вартість проїзду в харківському метрополітені підвищується щорічно, в 2017, в 2018 та 2019 роках.

22 лютого 2019 року, директор КП “Харківський метрополітен”, Вячеслав Стаматін, зазначив, що підвищений тариф в розмірі 8 грн не покриває всі видатки підприємства, а при тарифі в 5 грн. – інтервал руху поїздів буде збільшено і становитиме від 10 до 11 хвилин.

Пройшло три місяці і на початку червня 2019 року стало відомо, що в харківському метрополітені збільшились інтервали руху поїздів.

Тисячі харків’ян обурені роботою метрополітену, бо в часи пік треба пропускати по 2-3 потяги, щоб змогти поїхати. Зареєстровані петиції з пропозиціями зменшити інтервал руху поїздів та ввести додаткові рухомі состави.

Залишаючи якість послуг на тому ж низькому рівні, керівництво міста та комунального підприємства продовжує вирішувати проблеми метро виключно підвищенням вартості проїзду, не вирішуючи причин виникнення проблем по суті.