Підприємство Семена Сироти підозрюють у переплаті 700 тисяч гривень під час заміни вікон в житлових будинках міста

Слідчі Нацполіції встановили 700 тисяч гривень переплати під час заміни вікон в під’їздах житлових будинків міста. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 2 вересня.

Стало відомо, що в 2018 році комунальне підприємство “Харківське ремонтно-будівельне підприємство” уклало з ТОВ «Торговий дім «Торнадо» 22 договори на заміну вікон на загальну суму в 1,28 млн.грн.

Але ні в системі публічних закупівель “ProZorro”, ні на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Є-дата, не вдалось знайти жодного договору між КП “Харківське ремонтно-будівельне підприємство” та ТОВ «Торговий дім «Торнадо». В той час як з цих 22 договорів, були ті які перевищують 50 тис.грн.

Допитаний в якості свідка, який працює на посаді начальника відділу по контролю за демонтажем (монтажем) аварійних конструктивів КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» пояснив, що у 2017-2018 роках у зв`язку з незадовільним технічним станом вікон в під`їздах ряду житлових будинків Харкова, а також у зв`язку зі скаргами мешканців на їх незадовільний стан, було прийнято рішення провести їх заміну на метало-пластикові. До виконання робіт було залучено ТОВ «Торгівельний дім Торнадо».

Після завершення ремонтних робіт було встановлено, що роботи з облаштування відкосів виконані з порушенням обсягів виконаних робіт, зокрема, не було встановлено металевий каркас, до якого повинен був кріпитися гіпсокартон. У зв`язку з цими невідповідностями, було завдано збитків на 708013,2 грн.

Суд частково задовольнив клопотання слідчого щодо доступу до банківського рахунку ТОВ «Торговий дім «Торнадо».

Власником та керівником ТОВ «Торговий дім «Торнадо» є Тимур Гасимов.

Керівником комунального підприємства «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» є Семен Сирота. Сирота є обвинуваченим у зловживанні службовим становищем та привласненні коштів підприємства.