Головна площа Харкова засяяла новорічними вогнями, встановлена нова найвища в Україні ялинка, на ярмарці грає музика, а оточення мера підраховує прибуток від чергових витрат міського бюджету.
На оформлення площі в 2018 році комунальні підприємства міста витратили 15,8 млн. грн. Зокрема, 2 млн. грн. витратили на нову ялинку плюс ще понад 900 тис. грн. на хвою. Нова ялинка буде коштувати дорожче, ніж минулорічна головна ялинка Нью-Йорку.
Довжина нової конструкції склала 40,5 м.
Розрахунковий термін експлуатації ялинки – 5 років.
Нагадаємо, що минулу конструкцію новорічної ялинки придбали до нового 2013 року. Ця ялинка була найвищою в Україні.
Ще два мільйони витратили на металевий навіс, який встановили на площі. Тендери на ялинку та конструкцію розіграли між собою одні й ті самі дві фірми. ТОВ «Будівельник» Михайла Харнама і Леоніда Надточего та ТОВ СК «СТС», яке й отримало підряди.
Щодо ТОВ СК «СТС», то в 2016 році ця фірма була фігурантом кримінального провадження щодо заволодіння бюджетними коштами під час виконання реконструкції трамвайних колій в Харкові. Мова йшла про суму понад 100 млн. грн.
Засновниками ТОВ СК «СТС» є Андрій Сукесов та Сергій Кудрявцев.
Йдемо далі. КП «Міський інформаційний центр» за 4,2 млн. грн. купує модуль світлодіодної піксельної сітки для ялинки. На торги прийшли ФОП Бойко Галина Сергіївна та ФОП Палєй Антон Анатолійович. Останній раніше був засновником ТОВ «СК СТС» замість Сергія Кудрявцева. Щодо Бойко, яка й виграла торги, то вона завантажила на сайт «Прозорро» документи щодо відповідності обладнання, які видані на ФОП Мурджанян. Про цей ФОП мова піде далі.
Крім того, «Міський інформаційний центр» уклало 2 договори загальною вартістю 920 тис.грн. на монтаж новорічної ялинки та декоративне оформлення майдану Свободи з Мурджанян Самвел Суренович.
Ще 583 тис. грн. Мурджанян отримає за оренду піксельної світлодіодної сітки. Протягом 50-ти днів планується орендувати 322 кв.м. сітки. Цікаво, що ринкова вартість сітки від 300 грн. за 1 кв.м. Тож не виключено, що за оренду сітки у ФОП, КП заплатить більше ніж якщо б придбало її.
І наступного року орендувати прийдеться ще.
Тільки на послуги з святкового оформлення майдану Свободи виділено більше 4 млн. грн.
Взагалі міська рада виявилася дуже щедрою до новорічного свята. Це й підкреслило проведення ярмарку. В мерії право на безкоштовну організацію ярмарки отримав ФОП Сорокін Володимир Миколайович, який зареєстрували за 29 днів до укладання договору з профільним Департаментом.
Бажаючі проводити ярмарок, мали подати заяву на ім’я Харківського міського голови, де в тому числі вказати інформацію щодо досвіду проведення ярмарків, але сумнівно, що Сорокін міг його надати.
Володимир Сорокін вказує контактним телефоном для участі у ярмарку – +380503026358. Цей же номер телефону вказували всі інші ФОПи, які проводили ярмарки в місті Харкові. Наприклад, такий же телефон вказав ФОП Білан Олексій Іванович, якого в серпні 2018 року було визначено розпорядником ярмарку «Фестиваль Go-Go Food». Цей ФОП, як і ФОП Сорокін Володимир Миколайович, створили менше, ніж за місяць до подання заявки на проведення ярмарку.
Але номер реально належить Анастасії Камянській. 30-річна Анастасія Камянська є особою з оточення Владислава Ткаченка та оточення Вячеслава Дробота, брата Олега Дробота (директора Департаменту реєстрації Харківської міськради). Люди з оточення Вячеслава Дробота та Владислава Ткаченко мають частки в багатьох ринках міста Харкова.
Крім того, вона була контактною особою «Літопарку» – фестивалю, який проводився у Харкові. Місцеві ЗМІ пов’язували організацію цього фестивалю з сином мера Харькова – Родіоном Гайсинським.
Активісти ХАЦ дізналися реальну вартість місця для торгівлі на ярмарку. Виявилося, що оренда половини павільйону на площі коштує 30 тис. грн. на місяць. Павільйон для шашликової – 70 тис. грн. При цьому безготівкового розрахунку немає. Лише кеш.
Загальна кількість павільйонів та наметів на ярмарку – не менше сорока. А прибуток буде вимірюватися – мільйонами гривень.
Ось така вона операція «Ялинка» – мінус 15 мільйонів бюджетних коштів, плюс кілька мільйонів – для оточення мера.
Павло Новик, Євген Лісічкін