Новий заступник Терехова, централізована закупівельна організація, новий департамент та створення інвестиційної агенції: підсумки сесії міськради

Сьогодні на сесії Харківської міськради було призначено ще одного заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова. Їм став Дмитро Михайлович Ісаєв. Він став заступником з питань стратегічного розвитку міста. Про це стало відомо з проєктів рішень сесії та сайту міськради.

Як повідомив Ігор Терехов, серед основних завдань, покладених на нового заступника: оптимізація тендерних закупівель, проведення аудиту комунальних підприємств та робота з їхніми активами.

Як стало відомо ХАЦу, Ісаєв раніше був заступником Голови правління Акціонерної компанії “Харківобленерго” та одночасно головним бухгалтером цієї компанії. Варто зазначити, що 12 січня 2019 року на Ісаєва напали двоє у масках у під’їзді його власного будинку та нанесли тому ножові поранення живота та грудної клітини, а також удари по тулубу та голові. Ісаєва піля нападу госпіталізували до лікарні.

Як зазначено на сайті міськради, Ісаєв з листопада 1998 по серпень 2005 року працював на ДП «Завод ім. Малишева», де понад п’ять років обіймав посаду головного бухгалтера. А з серпня 2005 по липень 2020 року працював на керівних посадах в АТ «Харківобленерго». Потім невеличкий проміжок часу працював на посаді експерта з енергоефективності нетрадиційних та відновлювальних видів енергії у ДП «Нафтогаз-енергосервіс» НАК «Нафтогаз України». А з грудня 2021 по січень 2023 року працював головним бухгалтером АТ «Харківобленерго», як було зазначено вище.

Як вказано було вище, одним з основних завдань Ісаєва в міськраді буде оптимізація тендерних закупівель і якраз на сесії було перейменоване комунальне підприємство “Харківський Дата Центр” в комунальне підприємство “Централізована закупівельна організація Харківської міськради”. Як вказано в рішенні, це має стати єдина закупівельна організація для проведення тендерів та закупівлі в інтересах міськради та комунальних підприємств, організацій, установ, які їй підпорядковані.

Також було перейменоване КП “Баст” в КП “Муніципальна сервісна компанія”, яка має централізувати всі облікові функції КП, підпорядковані міськраді.

Функції управління за цими перейменованими комунальними підприємствами надані новоствореному департаменту міськради, а саме Департаменту розвитку муніципального менеджменту.

Як вказано в проєктах рішень, цей департамент має виконувати функції у сфері здійснення закупівель товарів, робіт i послуг за бюджетні кошти, забезпечення енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та контрольно-аналітичні функції.

Внаслідок створення цього департаменту було припинено існування Управління координації публічних закупівель Департаменту економіки та комунального майна і Управління енергоефективності та енергоменеджменту Департаменту з питань забезпечення життєдіяльності міста. 

З урахуванням того, які завдання Ісаєву були озвучені Харківським міським головою, саме він буде відповідальним за діяльність новоствореного департаменту, а також двох перейменованих підприємств, відповідаальних за здійснення закупівель товарів, робіт i послуг за бюджетні кошти, а також контрольно-аналітичні функції комунальних підприємств.

Крім цього, сьогодні створили комунальну установу “Харківська інвестиційна агенція”. За словами Ігоря Терехова, діяльність цієї установи має бути спрямована на залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку Харкова.

«Робота агенції буде полягати у залученні інвестицій, зокрема, шляхом представлення нашого міста на інвестиційних форумах. Крім цього, буде проведено ретельний аналіз того, що зараз стримує притік інвестицій. Я вже казав і хочу наголосити ще раз – після закінчення війни конкуренція між містами буде потужною, і нам потрібно виграти цю конкуренцію. Тому всі механізми, які будуть вжиті комунальною установою, будуть публічні та відкриті», – підкреслив Ігор Терехов.

Функції управління за цією агенцією теж покладені на Департамент розвитку муніципального менеджменту.