Власники землі біля В’ялівского водосховища не мають доступу до води через викладача юридичного університету

На території садового товариства “Аква”, розташованого у селищі Руські Тишки, склалася ситуація, за наслідками якої власники земельних ділянок не мають можливості відвідувати прибрежну зону В’ялівського водосховища, яке відноситься до земель загального користування учасників дачного кооперативу.

Про це стало відомо після того, як із проханням допомогти вирішити ситуацію до активістів ХАЦ звернулись представники “Акви”.

За словами учасників кооперативу, власники деяких земельних ділянок перекрили прибрежну зону металевими та бетонними парканами, та побудували на ній різноманітні споруди. Крім того, на звернення з проханнями відкрити доступ до водойм дані особи реагували у грубій формі, та навіть погрожували заходами фізичного впливу.

З 2012 по 2014 рік представники “Акви” неодноразово зверталися до органів прокуратури з проханням організувати перевірку щодо наявності дозволу на користування даними особами прибрежною захисною смугою, а також з проханням сприяти припиненню протиправних дій відносно членів кооперативу, які відстоюють своє право на доступ до водойм.

У відповідь на звернення громадян Харківською міжрайонною прокуратурою було організовано проведення перевірки стосовно можливих порушень законодавства. За результатами цієї перевірки до суду було направлено позовну заяву до одного з учасників кооперативу щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та приведення її у первісний стан. У 2014 році суд закрив справу у зв’язку з тим, що відповідач направив заяву про добровільне виконанням ним позовних вимог.

Про це стало відомо з рішення:

Власником цієї ділянки, за даними порталу “Судова влада”, є Костянтин Радченко. Людина з таким ПІБ є начальником кафедри загальновійськових дисциплін національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

На запрошення представників “Акви” активіст ХАЦ відвідав В’ялівське водосховище та переконався у тому, що вимоги учасників кооперативу не були виконані у повному обсязі – була демонтована тільки одна секція паркану, а доступ до води залишається обмеженим, незважаючи на рішення суду.

Нагадаємо, що у червні цього року мешканці селища Хотімля Вовчанського району провели акцію, в результаті якої було відновлено доступ до берегової лінії Печеніжського водосховища.