Не лише коштовні футболки: у 24-й поліклініці черговий скандал на закупівлі

Харківська міська поліклініка №24 відмовилась від більш дешевих аналізів для пацієнтів та оголосила новий тендер на ці послуги, уже на більшу суму.

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”.

Перший раз КНП “Міська поліклініка №24” оголосила торги на надання лабораторних послуг за двома лотами на загальну суму 3,45 млн грн 24 жовтня. Йдеться про проведення різноманітних лабораторних аналізів на базі поліклініки приватною лабораторією: від біохімії крові до складніших гормональних та імунологічних досліджень.

У першому лоті взяли участь два підприємства: “Медична лабораторія “Аналітика” та “Лаборатория Миллениум” (вона зараз працює у поліклініці №24), у другому лоті учасників побільшало: додалося ТОВ “Медичний центр “МТМ”.

Найнижчу ціну за двома лотами запропонувала лабораторія “Аналітика”. Загальна вартість послуг мала б скласти 2,75 млн грн, тобто економія в результаті торгів склала б 700 тисяч гривень, або 20%. Але 6 листопада поліклініка відмовилась підписати договори та скасувала закупівлю нібито тому, що надання цих послуг вже не потрібно.

16 листопада лабораторія “Аналітика” оскаржила рішення про відміну в Антимонопольному комітеті України, вимагаючи довести процедуру закупівлі до кінця та укласти угоду. 

Не дочекавшись рішення АМКУ, 21 листопада міська поліклініка оголошує нову закупівлю, і вже на більшу суму. Загальна суму по двом лотам вже становить 4,32 млн грн. До цієї закупівлі фактично включені послуги, від яких раніше поліклініка відмовилась.

На нові торги на кожний лот прийшов лише один учасник.  

Лабораторія “Миллениум” запропонувала за надання послуг за 2,16 млн грн по одному лоту, та ТОВ “Медічний центр “МТМ” – 1,72 млн грн по іншому лоту. Тобто, незважаючи на більшу суму закупівлі, економія складає лише 440 тисяч гривень, або лише 10% від очікуваної вартості.

Але 23 листопада АМКУ задовольняє скаргу “Аналітики” та зобов’язує поліклініку скасувати попереднє рішення про відміну процедури закупівлі.

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко звертає увагу на те, що Антимонопольний комітет України задовольнив скарги переможця попередніх торгів – Медичної лабораторії “Аналітика” та зобов’язав 24-ту поліклініку скасувати рішення про відміну публічних закупівель. Поліклініка зобов’язана скасувати рішення, укласти договір з переможцем, причому із  суттєвою економією бюджетних коштів. Однак поліклініка не виконує рішення АМКУ і продовжує вже нову процедуру закупівлі зі значно вищими цінами. Таке нехтування рішенням АМКУ викликає величезні питання до законності дій керівництва 24-ї поліклініки.

Уже не вперше ХАЦ помічає дивні закупівлі у виконанні КНП “Міська поліклініка №24”.

Нагадаємо, що саме поліклініка №24 цього року “відмітилась” закупівлею коштовного одягу та аксесуарів. Після публікації ХАЦ про ці закупівлі  керівник медзакладу в липні був відсторонений та призначена перевірка закупівель. Однак результат перевірки досі невідомий.

Вже після відсторонення керівника ХАЦ писав, що поліклініка уклала угоду з ФОП Зайцев Володимир Олександрович на проведення ремонту четвертого поверху. Вартість робіт оцінили у 1,8 млн грн, при цьому ціни на деякі матеріали завищені у рази.

#ХАЦ_Контроль