ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ХАЦ НАЗК ПОСТАНОВИВ УСУНУТИ ДЕКЛАРУВАННЯ НЕДОСТОВІРНИХ ВІДОМОСТЕЙ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ ХАРКІВСЬКОЇ ОДА ЄВГЕНІЄМ ШАХНЕНКО

 width=

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило факт декларування Євгенієм Шахненко недостовірних відомостей в електронній декларації за 2015 рік.

Харківський антикорупційний центр неодноразово писав про порушення е-декларування з боку заступника голови Харківської ОДА. Зокрема в декларації за 2015 рік Євгеній Шахненко вказав, що в нього немає внесків до статутного капіталу будь-яких товариств, підприємств, організацій. Але Шахненко Євгеній Дем’янович мав частки в статутних фондах наступних підприємств: 

1. Виробничий кооператив «Червонозаводський» (код ЄДРПОУ – 03334753), юридична адреса – м. Харків, вул. Кірова, 38. 

2. ТОВ «Райське містечко» (код ЄДРПОУ – 32675654), юридична адреса – м. Харків, пров. Дубового, 9-В. ТОВ «Райське містечко» на 1.01.2015 р. знаходилося в стані припинення.

3. ТОВ «Будівельна компанія Прогрес-Партнер» (код ЄДРПОУ – 35243696), юридична адреса – м. Харків, вул. Кірова, 38.

4. ТОВ “Проектування та загальний Дізайн” (код ЄДРПОУ – 31633812), юридична адреса – м. Харків, пров. Лопатинський, 17.

Більше того, Шахненко був керівником в двох комерційних підприємствах – ТОВ «Будівельна компанія Прогрес-Партнер» та ТОВ “Проектування та Загальний Дізайн”, що є прямим порушенням Закону України «Про державну службу».

Після нашого звернення НАЗК зробив повну перевірку декларації чиновника та не виявив підстав для притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності 

Однак сьогодні НАЗК повідомив, що направив Голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній припис про порушення вимог законодавства щодо її заступника Євгена Шахненка.

Згідно із приписом, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації зазначив в декларації окремі недостовірні відомості. З метою усунення виявлених порушень НАЗК вимагає вжити заходів щодо виконання заступником голови Харківської ОДА обов’язку стосовно подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 рік з достовірними відомостями.

Незважаючи на відмову притягнути Євгенія Шахненко до адміністративної чи кримінальної відповідальності, НАЗК у своєму приписі посилається на абз. 2 ч.4 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції”, відповідно до якого декларація з достовірними відомостями подається у разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності.

Нагадаємо, що «Харківський антикорупційний центр» проводить перевірку декларацій в рамках проекту “Є_відповідальність” за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR Ukraine) та МЗС королівства Нідерландів.