На заміну паркану на розділових смугах на дорогах Харкова за рік витратили понад 13 мільйонів гривень, хочуть ще три

У 2023 році на заміну огороджень на харківських дорогах комунальне підприємство “Харків-Сигнал” витратило понад 13,7 мільйонів гривень. Загалом на утримання технічних засобів дорожнього руху комунальники отримали понад 83 мільйона гривень.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Зокрема, у 2023 році департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міськради уклав з КП “Харків-Сигнал” три угоди на загальну суму 116,44 млн грн, однак в процесі виконання угод сума зменшилась до 83,7 млн грн.

Левову частку цих коштів витрачають на зарплату працівникам КП та роботу спецтехніки.

Також гроші йдуть на придбання та заміну дорожніх знаків, світлофорів та опор до них. Вартість опори становить від 10 900 гривень за одиницю; дорожні знаки – від 227 гривень; світлофори – 12 850 гривень. 

Щодо будівельних матеріалів, то вони у кошторисах вказані по ринковим цінам.

Огородження, яке закупили у 2023 році

Окремо треба звернути увагу на придбання елементів дорожнього огородження, або паркану на центральній розділовій смузі, зокрема і для проспекту Гагаріна . 15 листопада департамент уклав із комунальниками договір, за яким до кінця року “Харків-Сигнал” мав замінити 1187 одиниць дорожнього огородження. Вартість кожної такої секції становила 11 600 гривень. Загалом за заміну огороджень за півтора місяці комунальникам перерахували 13,76 млн грн. Загальна сума виконаного договору склала 20,8 млн грн.

На 2024 рік департамент уже уклав з комунальниками угоду на суму 50 млн грн. Однак, як бачимо з досвіду минулого року, тендер може бути не один, а суми змінюватись.

За даними останньої угоди, планується замінити ще 300 одиниць огорожі на центральній розділовій смузі на загальну суму понад три мільйони гривень.

Також протягом 2024 року комунальники замінять 100 світлофорних опор, 50 світлофорів тощо.

Директором КП “Харків-Сигнал” є Андрій Курлов.

#ХАЦ_Контроль