Мільйонна армія, що збирається вторгнутися до росії та військові у котельнях: як роспропагандисти зібрали коктейль фейків в одному тексті

В останні два дні російські пропагандистські ЗМІ та соціальні мережі поширюють текст, в якому зібрали цілу купу фейків.

Сам текст підписаний фрілансером “Александром Ситниковым”.

Цей автор вже раніше публікував матеріали, в яких фейки були відразу у заголовках. Наприклад, що “Україна збирається мобілізувати півмільйона громадян у Польщі”, або що “український паспорт можна придбати за 100 доларів”.


В цьому випадку у пропагандиста фейк відразу у заголовку: “Зеленський зібрав мільйонну армію під Харковом для вторгнення до Росії. Наступ розпочати зголосився особисто Арестович”.

Більшої маячні годі шукати. Хочеться сказати: “Авжеж. Почекайте два-три тижні”.

Але українська армія, на відміну від армії окупантів, не збирається вторгатися на територію росії. Завдання України звільнити свої окуповані території.

Але ключовим є ось цей фейк.


“Останнім часом хитромудрі жовто-блакитні генерали почали влаштовувати склади та лежанки для «хероїв» у місцевих котельнях та ТЕЦ”, – йдеться у тексті.

Подібними повідомленнями не один і не два рази окупанти намагаються виправдовувати знищення цивільної інфраструктури. Подібні повідомлення вони писали про лікарні і школи, хоча військових там не було. 


Окупанти активно використовують тактику терроризма. Це можна було побачити на прикладах спалення врожаю, знищення ангарів з зерном. Так, тактику заморення голодом росіяни використовують на окупованих територіях, де мешканців заставляють брати “гуманітарку”, створюючи умови, коли в людей немає іншого шансу отримати їжу, ніж співпрацювати з рф.

Так, мер Харкова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону повідомив, що російські окупанти цілеспрямовано руйнують інфраструктуру, необхідну для обігріву міста взимку.

“Цілеспрямовано ведуться російським агресором обстріли наших ТЕЦ. Російські агресори з такою жорстокістю палять наші ТЕЦ, щоб ми не змогли стабільно пройти опалювальний сезон. Є пошкодження, значні пошкодження ТЕЦ. Ми сьогодні працюємо над їх усуненням”, – повідомив Терехов.

Раніше у нацмарафоні голова Харківської ОВА Олег Синегубов повідомив, що серед пошкоджених ТЕЦ – одна з ключових у місті – ТЕЦ-3. Вона забезпечує подачу теплоносія та гарячої води третини Харкова.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.