ЛЮДИ ГОЛОВНОГО ПО ДОШКІЛЬНОМУ ХАРЧУВАННЮ У КЕРНЕСА МОНОПОЛІЗУВАЛИ ПОСТАЧАННЯ МОЛОКА У ДИТЯЧІ САДКИ ХАРКОВА

 width=

Люди керівника комунальної організації «Дошкільне харчування» Юрія Насонова фактично монополізували постачання молока до дитячих садочків Харкова. Й в цьому їм добряче допомогли у управління освіти адміністрацій районів.

Хейтери системи «Прозорро» в Україні говорять про те, що нова система недосконала, що вона не зупинила корупцію. Але для громадського суспільства, для контролю за владою головне в системі «Прозорро» те, що приховати корупцію зараз майже неможливо.

Й коли представники місцевої влади готують торги під конкретного переможця. Це кидається в очі. особливо, коли головний набувач вигоди працює керівником комунального закладу.

У Харкові відділи освіти провели торги на закупівлю молока та молочних продуктів для дошкільних закладів на суму майже 30 млн. грн. Це були 9 торгів, які проводили управління освіти адміністрацій районів міста. У 8-ми районах перемогу отримали приватні підприємці з оточення керівника КО «Дошкільне харчування».

Й саме завдяки системі «Прозорро» вдалося виявити торги з наперед відомими переможцями.

Вже у тендерній документації, яку управління освіти писали ніби «під копірку» (випав лише Слобідський район), були виписані вимоги, які не дозволили збільшити конкуренцію.

Так, учасник торгів мав би мати у наявності спеціалізований автотранспорт: рефрижератори (не менше 4 одиниць). Чому чотири, а не десять? Мабуть, тому що перспективний переможець мав їх лише чотири.

Наявність спецавтотранспорту – це нормальна вимога, але коли ставлять кількість, то виникають питання. Тим більше, що кількість рефрижераторів ніяк не залежала від кількості дошкільних закладів, куди потрібно возити продукцію, чи площі району.

Крім того, організатори вимагали аналогічні договори, укладені не менше ніж з трьома замовниками, що підтверджують досвід постачання учасником готових швидкопсувних продуктів харчування до закладів дошкільної освіти протягом не менш, ніж 10 місяців до кожного із замовників.

Це означає, що ніхто крім тих, хто вже постачав продукти до дитячих садків Харкова, або області, не зможе прийняти участь. А подібний досвід є лише у тих, хто близький до керівника установи з назвою «Дошкільне харчування».

Вимагати аналогічний договір згідно закону – це нормальна практика, але ставити додаткові вимоги – це вже дискримінація.

Ось й вийшло, що на цих тендерах перемогли нібито різні ФОПи, але представляли вони всі одну фірму та документи завантажували одні й ті самі. Знову, єдиним виключенням було управління освіти Слобідського району, але на цей аукціон не прийшли представники Насонова.

В шести торгах єдиним конкурентом був ФОП Панасенко, який, навіть, не намагався завантажити необхідні для участі в торгах документи. Цей ФОП взагалі не виграє торги. Він приходить лише, щоб аукціон відбувся.

У трьох інших торгах були ще учасники, але їх пропозиції відхилили.

Щодо переможців, то ФОПи Насонов, Юхно, Свиридов, Маляр, Рябченко, Швидка, Шокуров.

Всі ці підприємці використовували документи на автомобілі-рефрижератори, які записані на Тамару Теслюк. Остання відома, як бухгалтер ПП «Гермес». Ця фірма належить Юрію Насонову – керівнику КО «Дошкільне харчування» Харківської міськради.

Всі підприємці з цієї когорти для роботи використовують склад на вул. Верстатобудівельна,2, де приміщення належить ПП «Гермес» Насонова.

Що стосується ФОПів, то один з переможців Свиридов, у інших значиться експедитором, ще один переможець – Владислав Юхно у іншого ФОПа працює вантажником й так далі.

Щодо цін, то молоко буде постачатися по 19,5 грн. за 1 л молока виробництва Богодухівського молзаводу. Ціна явно не оптова. Більше того, вона, є вищою, навіть, за середні ціни по регіону у грудні 2017 року.

Варто відзначити, що подібна ситуація не лише з молоком, але й з закупівлею риби, масла, сирних продуктів, м’яса.

Чиновники від освіти вперто роблять все, щоб продукти постачалися тим, кого вони самі обрали. А торги проводять лише для того, щоб домовленість закріпити документально.

А коли є така змова, то сумнівно, що хтось контролює, які саме продукти отримують діти у дошкільних закладах міста.

Павло Новик

****
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Харківський антикорупційний центр». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.