Вартість одного кілограму цукру у закупівельників у Харківській області варіюється від 25 до 41 гривні за кілограм.

Про це стало відомо в результаті аналізу цін в системі “Prozorro”.

Серед тих, хто купує за ціною біля верхнього порогу – КНП “Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3”.

Лікарня уклала угоду з ФОП Федорова Ніна Олександрівна та купує цукор по 39,99 гривень за кілограм. Загальна сума угоди 279 000 гривень.

Ця ж підприємиця постачає також коштовний цукор для міської лікарні № 30, обласного клінічного центру урології та нефрології імені Шаповала.

Також майже по 40 гривень за кілограм цукор купує обласна дитяча клінічна лікарня. Постачальником є ФОП Шевченко Олександр Федорович.

Для порівняння, зараз в АТБ ціна одного кілограму цукру становить майже 28 гривень.

Вартість цукру в АТБ


Територіальний центр надання соціальних послуг Київського району Харкова уклав угоду з ТОВ “Ісполін Плюс” по ціні 26,64 гривні за кілограм цукру. 

Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці Харківської облради за результатами торгів підписав угоду про постачання цукру по ціні 28,19 гривень за кілограм.


У тендері на постачання цукру для міської клінічної лікарні № 2 імені професора Шалімова взяли участь одразу сім потенційних постачальників. Жодна пропозиція не була відхилена. У результаті угоду щодо постачання цукру підписали по 26,9 гривень за кілограм.

Якщо брати область, то рекордно низька ціна в Лозовій, де для медичного об’єднання будуть постачати цукор по 25 гривень.

Що стосується закупівлі у вишах, то Харківський національний університет внутрішніх справ підписав угоду на постачання цукру по 30,2 гривень за кілограм.

Найкоштовніша за сумою угода щодо придбання цукру була підписана комунальним підприємством “Комбінат дитячого харчування”. Вартість контракту – 7,58 млн грн. Якщо після торгів ціна цукру була 31,5 гривень за кілограм, то в подальшому комунальники та постачальник дійшли згоди про зниження ціни до 26,25 гривень за кілограм. 

Це позитивно, коли закупівельники та постачальники адекватно реагують на зміну ринкової ціни.

Для іншого КП, “Міської молочної фабрики-кухні дитячого харчування”, цукор купують по 38,8 гривень за кілограм.

Варто зазначити, що нещодавно прокуратура Харківської області повідомила про розірвання договору на закупівлю продуктів харчування через суттєві порушення при проведенні закупівлі – таким чином було попереджено неефективне використання бюджетних коштів на суму майже 900 000 гривень.

Зокрема, 12 січня 2024 року “Обласна клінічна психіатрична лікарня №3” опубліковала інформацію про проведення закупівлі хлібу з очікуваною вартістю майже 2,4 млн грн.

У подальшому укладено договір на поставку з ФОП, при цьому відхилено пропозицію виробника, вигіднішу на 40%.

“Слід зазначити, що фінансовим планом лікарні передбачено мізерні витрати на харчування хворого в день лише на суму 43,59 гривень. При цьому посадові особи закладу охорони здоров’я безпідставно визнали переможцем та уклали договір з ФОП, тобто не вжили жодних заходів для економії бюджетних коштів.

Лікарня планувала закупати хліб за ціною 36-37 грн за кг у ФОП, тоді як виробник пропонував ціни майже вдвічі дешевші”, – йдеться у релізі прокуратури.

Тож відповідальним за закупівлі у медичних закладах треба докладати зусиль заради економії коштів.

#ХАЦ_ Контроль