ХАЦ стало відомо, хто був так званим “керівником” поліції в Балаклії під час окупації

Державне бюро розслідувань заочно повідомило про підозру уродженцю Казахстана Віталію Нечитайлу, який з червня по вересень в Балаклії очолював так званий “відділ поліції” при окупаційній владі. Про це стало відомо з сайту Офісу Генерального прокурора України.

З тексту підозри відомо, що Нечитайло з лютого 2021 по травень 2022 року обіймав посаду інспектора СРПП ВП №1 Ізюмського райвідділу управління поліції ГУ Нацполіції в Харківській області.

Після окупації Балаклії російськими військами, Нечитайло добровільно перейшов на бік ворога, погодився активно співпрацювати, та почав “патрулювати” місто.

В квітні 2022 року Нечитайло прийняв пропозицію від збройних формувань росії та окупаційної влади щодо роботи в незаконному органі – “Балаклейский отдел полиции Изюмского района”, який також називали “народная милиция”.

На початку червня Нечитайла було призначено на посаду так званого “командира отдела патрульно-постовой службы Балаклейского отдела полиции Изюмского района”.

А після переводу Олега Калайди з посади так званого “начальника поліції Балаклійського відділу поліції” на посаду “так званого “начальника поліції Харківської області”, Нечитайла призначили так званим “начальником Балаклійського відділу поліції Ізюмського району”. Нагадаємо, що Калайду, після вдалого контрнаступу ЗСУ у вересні на Харківщині, затримали у Куп’янську, і зараз він перебуває під вартою,

Також в тексті підозри вказано, що 1 травня, за вказівкою Нечитайла, троє осіб з так званої “народної міліції” доставили місцевого мешканця Чередніченка О.М. до кабінету Нечитайла, з метою отримати інформацію про зберігання, придбання, збут наркотичних засобів у Балаклії. На руки Чередніченка наділи кайданки, після чого Нечитайло застосував металевий пристрій, дія якого наносила Чередніченку удари електричним струмом.

Крім цього, на початку травня Нечитайло намагався вмовити перейти на бік російських окупантів Голіка В.М., з яким працював ВП №1 Ізюмського райвідділу управління поліції, але той категорично відмовився.

А ще Нечитайло здійснював так зване “патрулювання” ринку в Балаклії, а також супровід та охорону співробітниці ринку під час вимагання та передачі грошей від продавців за торгівельні місця.

Нечитайлу заочно повідомлено підозру в державній зраді, за ч. 2 ст. 111 КК України.

________________

«Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».