Так звана “староста” села Василенкове Шевченківської територіальної громади Куп’янського району Олена Марченко під час російської окупації, вироком Київського райсуду міста Харкова визнана винуватою та їй призначили покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державного управління та органах місцевого самоврядування строком на 10 років, без конфіскації майна. Марченко інкримінували вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України.
Між прокурором та Марченко була підписана угода про визнання винуватості.
Суд скасував арешт на майно, що належить Марченко: 2-х кімнатну квартиру, загальною площею 54,8 кв. м. та MERCEDES-BENZ VITO 110 2001 року випуску.
Варто зазначити, що на початку жовтня цього року, коли СБУ та прокуратура повідомили про затримання Марченко, її називали так званою “старостою” села Василенкове, та вказували, що підозра оголошена саме за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність), з загрозою позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
А в тексті вироку суду від 23 грудня, вже вказується, що Марченко займала “посаду” не старости села, а виконуючого обов`язки помічника начальника управління (сільський) Шевченківського територіального управління Тимчасової цивільної адміністрації Куп`янського району по с. Василенкове”. Тобто “посади”, яка судом визначена як та, яка не пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій. Ну і звісно варте уваги те, що в суді Марченко вже обвинувачувалась у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України, замість ч. 5 ст. 111 КК України, яку їй інкримінували в жовтні.
Згідно з текстом вироку суду, Марченко добровільно погодилась зайняти цю “посаду”.
За даними слідства, 1 липня цього року Марченко надала добровільну згоду на пропозицію “голови” так званого Шевченківського територіального управління Тимчасової цивільної адміністрації Куп`янського району щодо зайняття “посади” виконуючого обов`язки помічника начальника управління по с. Василенкове. Псевдостароста збирала дані мешканців підзвітних їй сіл, а саме – Василенкове та Худоярове, для подальшої видачі відповідно до складених списків так званої “гуманітарної допомоги” від окупантів та грошової “допомоги” у розмірі 10 000 рублів. Встановлено також, що з червня по вересень жінка відвідувала окупаційну адміністрацію держави агресора в Балаклії та приймала участь у засіданнях окупаційної влади.
Марченко народилася у місті Павлоград Дніпропетровської області.
За даними СБУ, до війни Марченко мешкала на Північній Салтівці, одному з найбільш постраждалих від російських обстрілів спальних районів Харкова. Її харківську дев’ятиповерхівку росіяни атакували ще у березні, пошкодивши більшість квартир у будинку.