ХАЦ-альтернатива. На круглому столі міськрада підтримала пропозиції щодо впровадження диференційованого тарифу

ХАЦ вже майже 3 роки лобіює впровадження у пасажирському електротранспорті Харкова диференційованого тарифу (гнучкої оплати проїзду). Сьогодні у міськраді відбувся круглий стіл з питань електротранспорту за участі представників ХАЦу, директорів профільних КП та профільного віце-мера.

Ми вчергове підняли питання впровадження диференційованого тарифу у пасажирському електротранспорті міста.

Після проведення круглого столу, на сайті міськради підтвердили, що міська влада ЗА впровадження диференційованого тарифу на проїзд у пасажирському електротранспорті міста Харкова. Про це також завив на круглому столі заступник міського голови з питань інфраструктури міста Євгеній Водовозов.

Перший раз про гнучку оплату проїзду в електротранспорті, ХАЦ заявив в лютому 2019 році. В тому ж лютому 2019 року перший раз поняття «диференційований тариф» було закріплено в офіційному документі, а саме в рішенні Виконкому міськради. Потім, в травні 2019 року, рішенням Виконкому продублювали завдання для профільних КП прорахувати пасажиропотік для впровадження диф.тарифу.

В жовтні 2020 року, ХАЦ за допомогою члена робочої групи з впровадження систем електронного квитка при міністерстві інфраструктури України, Івана Фурлета, який також впроваджував електронний квиток у місті Житомирі та очолював КП “Житомиртранспорт”, розробив та подав до міськради та профільних КП три моделі гнучкого тарифу для громадського транспорту.

Гнучка оплата проїзду – це звичайна світова практика, якою необхідно користуватися задля зручності пасажирів, економії їх коштів, а також стимулювання попиту на громадський транспорт, підвищення якості перевезення та підвищення прибутку транспортних КП.

Міська влада зараз розраховує економічне обґрунтування впровадження гнучкої оплати проїзду в електротранспорті. А також запевняє, що з урахуванням того, що два роки відбуваються величезні коливання пасажиропотоку на транспорті, такі розрахунки поки що складно провести. Але за обіцянками міської влади, гнучка оплата проїзду обов’язково у харківському електротранспорті буде.

На круглому столі також представники ХАЦ підняли питання занижених доходів від надання площ під рекламу у харківському метрополітені, питання впровадження зрозумілого розкладу руху тролейбусів, трамваїв та публікації цього розкладу руху на зупинках. А також питання відсутності можливості оплати проїзду банківською карткою на деяких станціях метро, та питання виконання власними силами харківського метрополітену робіт з ремонту рухомого складу поїздів та ремонту ескалаторів.