Харківська міська рада на сьогоднішній позачерговій сесії планує проголосувати рішення щодо того, щоб достроково, за власною ініціативою, віддати 400 мільйонів гривень власникам міських облігацій. Про це стало відомо з проєктів рішень сесії.

Проєкт рішення

Дострокове погашення облігацій має розпочатись 22 листопада 2022 року, а дата закінчення – 23 листопада цього року.

Власникам облігацій виплатять номінальну вартість облігацій та відсотки за цими облігаціями, в тому числі за період з 20 вересня 2022 року по 21 листопада в розрахунку відповідної кількості днів у періоді.

Як пояснює Харківська міськрада, існує нагальна потреба дострокової виплати по облігаціям саме зараз, з огляду на воєнний стан в країні.

Це рішення викликає здивування з урахуванням того, що саме зараз, в такий період у Харківській міськраді вирішили, що в бюджеті міста є вільні 400 млн. грн. для дострокового погашення цієї суми фактично кредиторам. Місто зазнало великих руйнувань від російських ракетних обстрілів, і на жаль продовжує зазнавати, багато житлового фонду треба відновлювати, багато відбудовувати треба соціальної інфраструктури.

Цікаво, що Україні, як державі дають відстрочку по кредитам та займам, а місто, якому треба відбудовувати житловий фонд та інфраструктуру – вирішило віддати достроково 400 млн. грн.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.