Громада на Харківщині витратить 40 мільйонів на ремонт двох підвалів за завищеними цінами

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради уклав дві угоди на ремонт приміщень під влаштування укриттів на загальну суму 44,4 млн грн. Вартість матеріалів та обладнання виявились завищеними.

Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Prozorro”.

Варто зазначити, що сума договорів під час торгів зменшилась на 5 млн грн від очікуваної вартості. Але все одно ціни на матеріали виявились завищеними. Цікаво, що про завищення цін почали писати ще до проведення торгів у коментарях під закупівлею.

Варто зазначити, що один з договорів підписали з ФОП Костюк Юрій Миколайович, а інший – із ФОП Євтушенко Степан Володимирович.

Тож перейдемо до аналізу цін.

В обох кошторисах завищені ціни на віконні блоки. Так, ФОП Костюк планує купувати вікна по 8420 гривень за квадратний метр без доставки, а ФОП Євтушенко – майже по 9 000 гривень за квадратний метр.

Нещодавно ХАЦ робив аналітику щодо вартості цін на віконні блоки. Так, в угоді між департаментом капітального будівництва ХОВА з ПАТ “Південспецатоменергомонтаж” (входить до групи ПАТ “Трест Житлобуд-1”) на аварійно-відновлювальні роботи у багатоквартирному житловому будинку у Чугуєві вартість металопластикових вікон виявилася ринковою, що буває нечасто в угодах департаменту капбудівництва ХОВА, і становить 4452 гривні за квадратний метр.

У цілому ринкові ціни – до 6000 гривень за квадратний метр.

Грунтовку бетоноконтакт виробник продає по 87,2 грн за кілограм, а в кошторисі ФОП Костюк вона зазначена по 148 гривень за кілограм, а у ФОП Євтушенко – по 135 грн за кілограм.

ФОП Костюк збирається купувати спортивний лінолеум по 1645 гривень за квадратний метр, хоча ринкові ціни вдвічі нижчі.

Звичайний лінолеум по 890 гривень за квадратний метр – це також вдвічі завищені ціни.


Також ФОП Костюк зазначив ціну ПВХ-мембрани на рівні майже 700 гривень за квадратний метр. Для порівняння, під час капітального ремонту будівлі готелю “Крем’янець” вартість мембрани була вказана 575 гривень за квадратний метр. А у будівельних магазинах є купа варіантів у діапазоні 350-450 гривень за квадратний метр.


При цьому мембрану планують купити на суму понад два мільйона гривень. Тобто лише на цій позиції переплата може становити  понад пів мільйона гривень.

В обох учасників викликає питання вартість піску по 1200-1300 гривень за кубічний метр. Для порівняння, підрядник, що ремонтує будинок у Рогані, купує пісок вдвічі дешевше.

Ціни у кошторисі ФОП Євтушенко

Вартість OSB-плити ФОП Костюк вказує на рівні 400 гривень за квадратний метр, а ФОП Євтушенко – 300 гривень за квадратний метр, хоча в будівельних магазинах Харкова такі плити коштують по 146 гривень за квадратний метр.

Завищення цін помічається і на придбання радіаторів, плит для стелі “Армстронг”, щебеню та інших позицій.

За бажання вартість матеріалів може бути зменшена додатковою угодою.


Раніше ХАЦ писав про угоди на ремонт укриттів, що замовляли громади Харківщини

#ХАЦ_Контроль