НА РЕКТОРА ФАРМУНІВЕРСИТЕТУ ЧЕРНИХ ЗАВЕЛИ СПРАВУ, ЧЕРЕЗ НЕВКАЗАНІ У ДЕКЛАРАЦІЇ КВАРТИРИ ТА БІЗНЕС ДРУЖИНИ

 width=

Харківські правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо порушення Закону України “Про запобігання корупції” ректором Національного фармацевтичного університету Валентином Черних.

Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду від 28 липня 2017 року.

Правоохоронці встановили, що ректор НФАУ не вніс у декларацію дві квартири на вул. Лермонтовська, нежитлові приміщення загальною площею 193.0 кв.м. в будинку по вул. Ярослава Мудрого (кол. Петровського), буд. 36 та корпоративні права на ТОВ Фірма «Магістр – Валентина», які належать дружині ректора Валентині Черних.

Нежитловими приміщеннями та фірмою вона володіє разом з донькою – Владиславою Черних.

Під час допиту Черних повідомив, що не знав про необхідність зазначення відомостей про корпоративні права жінки на ТОВ Фірма «Магістр – Валентина», однак про отримання нею доходів від вказаного підприємства та наявності нерухомого майна, яке використовується в ході здійснення підприємницькою діяльністю, у декларації за 2016 рік зазначив.

Валентина Черних показала, що має 50% корпоративних прав на ТОВ Фірма «Магістр – Валентина». При заповненні декларації чоловік запитав про наявні доходи від вказаного підприємства та наявності нерухомого майна, яке використовується в ході здійснення підприємницькою діяльністю, а про наявність корпоративних прав не запитував.

Зараз правоохоронці отримали в суді дозвіл на виїмку документів та продовжують розслідувати справу.

Нагадаємо, що декларування недостовірних даних караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, що Черних зайняв друге місце у рейтингу найбагатших ректорів харківських ВНЗ, який склав «Харківський антикорупційний центр».