Головні будівельники амбулаторій на Харківщині: друзі Шахненка, змовники та сумнівні фірми

В 2018 році в Харківській області розпочалося будівництво понад 30 амбулаторій загальною вартістю в сотні мільйонів гривень. Тож розберемося: хто, як і за скільки будує та реконструює медичні установи на Харківщині.

Відразу чотири амбулаторії загальною вартістю понад 37 млн. грн. будує ТОВ «Харківбудсервіс».

Засновниками ТОВ «Харківбудсервіс» були Олександр Клименко, Євген Логінов та Павло Платонов. Зараз замість Клименка серед засновників вказаний Черепко.

На сторінці у Facebook Євген Логінов поділився спільними фотографіями з віце-губернатором Євгенієм Шахненко під час полювання.

Директором фірми є Сергій Стасюк. Раніше він був керівником ТОВ «Будівельний нагляд». Зараз директором є Богдан Семирозум. Він відомий, як партнер Шахненка по ТОВ «БК «Прогрес-партнер».

А його син – Костянтин Семирозум не тільки працював у різноманітних фірмах, до яких мав відношення Шахненко, але й був засновником фірми разом з власниками ТОВ «Харківбудсервіс».

Варто відзначити, що для будівництва амбулаторій в Харківській області характерно не тільки те, що автор проекту та підрядник – одна й та сама фірма, але й те, що технічний нагляд – це пов’язана з підрядником структура.

Наприклад, технагляд під час будівництва в с. Колонтаїв Краснокутського району, де підрядник – ТОВ «Харківбудсервіс», є ТОВ «Будівельний нагляд».

Більше того, проекти виявляються неякісними, після чого, підрядник отримує додаткове фінансування без відкритих торгів та кошторисів.

Найдорожчі амбулаторії будує – ТОВ «Індіго-Груп». Вони отримали три підряди загальною вартістю 34 млн. грн.

«Харківський антикорупційний центр» регулярно відслідковує роботу цієї фірми. Варто відзначити, що вони у кошториси закладають завищені ціни.

Так, під час будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини по вул. Центральній, 22 в с. Шарівка Валківського району вони вписали вдвічі завищені ціни на віконні блоки.

ТОВ «Індіго-Груп» належить Павлу Бабенку й Віталію Говорусі. Директором є Олександр Кондаков.

Заступник губернатора задекларував, що його син Євген Шахненко-молодший минулого року отримав кошти від Павла Бабенка як заробітну плату за основним місцем роботи, а також від «Індіго Груп» – за цивільно-правовою угодою.

Ще одну амбулаторію в Іванівській сільраді Барвінківського району будує ТОВ «АДВАНС ФОРС».

Цікаво, що вартість укладання плит в каркас стелі «Армстронг» складе 81150 грн./кв.м. За укладання 192 кв.м. плит у каркас заплатять понад 150 тис. грн. Створення каркасу прописане окремо.

Для порівняння на будівництві амбулаторії у Волинській області такі роботи коштували в рази дешевше – 13454 грн./кв.м.

ТОВ «АДВАНС ФОРС» записане на Яна Сливку та Олексія Широкова.

Останній є директором ТОВ «Еко-Рост», де серед засновників Галина Говоруха та Ольга Бабенко. Їх чоловіки є засновниками ТОВ «Індіго-Груп».

Ще майже 10 млн. грн. за будівництво амбулаторії у Куп’янському районі отримало ТОВ «Будсоюз».

Засновником цієї фірми є Олексій Герасимов. За даними аналітичної системи YouСontrol людина з таким ПІБ працювала директором ТОВ «Проектування та загальний дизайн», де засновником був Шахненко.

Але не лише фірми «друзів Шахненка» були цікаві. Так, тендери на будівництво чотирьох амбулаторій виграло ТОВ «Промтехбудінвест». Але два з цих тендерів були відмінені після матеріалу «ХАЦ».

Справа в тому, що власниками ТОВ «Промтехбудінвест» були Віталій Іваненко і все той же Сергій Лужанський. Останній також був директором та власником єдиного конкурента переможця – ПП «Контур».

Цікаво, що «Контур» також виграло торги на будівництво амбулаторій на суму понад 14 млн. грн. Нещодавно ця фірма стала фігурантом скандалу, щодо «фейкового» ремонту дороги на Харківщині.

Цікаво, що в результаті повторних торгів будувати амбулаторії у Дергачівському районі буде ПП «Фасад-Сервіс», чиє керівництво нещодавно отримало підозри у зловживанні службовим становищем та розкраданні бюджетних коштів.

Всього на будівництво амбулаторій ПП «Фасад-Сервіс» отримає понад 24 млн. грн.

Понад 25 млн. грн. на будівництво амбулаторій отримало ТОВ «Будівельник». ТОВ «Будівельник» належить Михайлу Харнаму, Леоніду Надточию, Олексію Чуприну. Харнам й Надточий також є власниками бази «Елат», яка розташована за містом у рекреаційній зоні поряд з Печенізьким водосховищем.

Директором є Анна Харнам. Вона стала керівником підприємства після того, як Михайло Харнам очолив комунальне підприємство у Києві.

Це підприємство також відмітилося завищеними цінами у кошторисі.

Дуже цікава ситуація виникла у Нововодолазькій ОТГ, де уклали угоду з ТОВ «Санрайз Білдінг Груп» щодо будівництва амбулаторії, вартістю 6,6 млн. грн.

У активістів «ХАЦ» виникли сумніви, щодо заявлених об’ємів робіт.

Так, у кошторисі вказано, для організації фундаменту одноповерхової будівлі амбулаторії площею в 200 кв.м. планується використати 426 куб.м. бетону загальною вартістю понад 700 тис. грн.

Для порівняння для будівництва подібної амбулаторії у с. Мала Рогань потрібно було 50 куб.м. бетону.

Варто відзначити, що у тех.завданні були прописані бетонні блоки, або еквівалент у вигляді бетонної суміші. Ось еквіваленту виявилося трохи забагато. Переплата може скласти понад 600 тис. грн. лише на цій позиції.

За даними реєстру судових рішень ТОВ «Санрайз Білдінг Груп» є учасником кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, а саме ухилення від податків, пособництво та створення фіктивного підприємства.

У Первомайському районі видумали іншу штуку. Мова йде про будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Соборній, 18, с-ще Біляївка Первомайського району.

Феєрична переплата запланована за деревноволокнистої плити OSB 10 мм. За 1 кв.м. плити з доставкою планують заплатити 1568 грн. Для порівняння лист такої плити коштує 325 грн., а 1 кв.м. близько 100 грн. Всього планують купити 325 кв.м. на суму понад 0,5 млн. грн. При цьому доставка обійдеться у 443 тис. грн. Для порівняння активісти ХАЦ вирахувати доставку «Новою поштою» з Харкова до Біляєвки і вона склала близько 12 тис. грн. Тобто в 12 разів дешевше.

Підрядником є НВП “Промтехснаб” ТОВ Інвалідів Київського району міста Харкова.

Подібна ситуація по всій області. Тож коли влада хвалиться, що вона будує десятки нових амбулаторій, то повинна уточнювати, що могла б будувати більше, якщо організували процес «прозоро».

…………………………………..
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Харківський антикорупційний центр». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.