Генпрокуратура перевіряє як теплові мережі витратили кредит Мирового Банку

Генеральна прокуратура України відкрила провадження щодо реалізації Проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», у тому числі у Харкові.
Про це йдеться у ухвалах Печерського районного суду м. Києва від 27 листопада 2018 року.

Провадження відкрито по ч. 3 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Між Україною в особі Міністерства фінансів України та Міжнародним банком реконструкції та розвитку укладено 2 угоди про позику № TF016327 від 26.05.2014 на загальну суму 50 млн. доларів США та № 8387-UA від 26.05.2014 на загальну суму 332 млн. доларів США.

Предметом даних угод є виконання Проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».

В рамках цього проекту на комунальному підприємстві «Харківські теплові мережі» мали бути виконані роботи з підвищення енергоефективності та надійності системи централізованого та децентралізованого теплопостачання за рахунок оновлення основних виробничих засобів, автоматизація виробничих процесів, скорочення паливно-енергетичних ресурсів та інше.

Зараз слідчі перевіряють контрагентів теплових мереж. Зокрема, представництва АБ «Ексіс Індастріз» (Литва), дніпровського ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Екопрон-Юг» тощо.

Раніше вже були відкриті кримінальні провадження стосовно діяльності «Харківських теплових мереж».