Фонд, який купував автівку для нового прокурора області Фільчакова, фігуровав у справі розстрілів на Майдані

Регіональний благодійний фонд «Правопорядок». Останні дні у Харківській області цей фонд перебуває на слуху.

За даними ЗМІ, саме цей фонд придбав Skoda Octavia A5 для новопризначеного прокурора Харківської області Олександра Фільчакова.

У розслідуванні програми «Гроші» в 2011 році йшлося про те, що благодійний фонд «Правопорядок» вимагав з підприємців сотні тисяч гривень, щоб придбати для прокурора Дергачівського району на той момент, Олександра Фільчакова, службовий автомобіль Skoda Octavia A5 за 178 тис.грн. І саме таке авто знаходилося в приватній власності батька прокурора.

Але найцікавіше те, що регіональний благодійний фонд «Правопорядок» фігурував і перевірявся Департаментом спеціальних розслідувань Генпрокуратури у “Справі Майдану” щодо можливого фінансування з рахунків фонду працівників спецпідрозділів «Беркут» у період грудня 2013 року – лютого 2014 року. Спецпідрозділи “Беркут”, перебуваючи у центральній частині міста Києва на вулицях Інститутській, Грушевського, Кріпосному провулку та інших місцях, вчиняли незаконні дії, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень щодо протидії акціям протесту цивільних осіб, застосовуючи при цьому зброю та спеціальні засоби, що призвело до тяжких наслідків – вбивств та заподіяння учасникам акцій протесту тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду міста Києва від 9 лютого 2017 року.

В банку “Меркурій”, де були відкриті рахунки “Правопорядку”, провели виїмку документів щодо фонду, але справа далі не пішла.

Зараз регіональний благодійний фонд «Правопорядок» очолює Юрій Смірнов, Міністр внутрішніх справ України в 2001-2003 роках.