Комунальне підприємство “Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері” за результатами тендеру планує укласти угоду на поточний ремонт частини лікарні на суму 19,28 млн грн. Ціни на деякі будматеріали у кошторисі є завищеними.
Про це стало відомо в результаті аналізу системи “Prozorro”.
Підрядником стало ТОВ “Атлант Буд Партнер”, яке одноосібно прийшло тендер. Ціну від очікуваної вартості підрядник фактично не зменшував.
Нагадаємо, російські окупанти зруйнували Ізюмську лікарню у березня 2022 року. Після деокупації міста до відновлення лікарні долучилась Перша леді України Олена Зеленська, яка збирає на відбудову гроші по всьому світу.
Нещодавно в інтерв’ю каналу “Ми – Україна” Перша леді анонсувала початок робіт. “Ми з вами розуміємо, що таке Ізюм. Це така велика рана на тілі України”, – сказала Зеленська.
І ось черговий тендер.
Цього разу запланований поточний ремонт окремих приміщень другого та третього поверхів будівлі лікарні по вул. Залікарняна/пров. Залікарняний, 5/4. Зокрема, будуть ремонтувати опалення, гаряче та холодне водопостачання, каналізацію та електрику, мають облаштувати туалети, виконати внутрішні ремонтні роботи на суму майже 20 млн грн.
Півтора мільйони гривень планують витратити на придбання лінолеума. Вартість комерційного лінолеуму Tarkett оцінили у 810 гривень за квадратний метр без ПДВ.
Для порівняння, ось комерційний лінолеум Tarkett в харківському “Епіцентрі”.
Ціна – 457 гривень за квадратний метр.
Обласний центр служби крові у Харкові купує лінолеум по 430 гривень за квадратний метр. Височанська селищна рада теж знайшла лінолеум цієї торгової марки до 500 грн за квадратний метр. Але в Ізюмі хочуть платити більше. Лише за цією позицією переплата може сягнути понад пів мільйона гривень.
Клей для фіксації лінолеуму купують по 450 гривень за кілограм. Бренд не вказують, але це має бути щось особливе, бо лікарня на Вінниччині “дозволяє” собі купувати клей для лінолеуму по 136 гривень за кілограм, а на Київщині – по 188 гривень за кілограм.
Вартість штукатурної суміші завищена мінімум у півтора рази. У локальному кошторисі зазначається, що штукатурити стіни будуть цементним або цементно-вапняним розчином. Ціна за кілограм штукатурної суміші у пропозиції підрядника – 9,50 гривень без доставки, або 11,35 гривень з доставкою за кілограм.
Ось роздрібні ціни на штукатурку у харківських будмагазинах.
Фактично цементно-вапняна штукатурка коштує в середньому 6 грн за кілограм. Цементна штукатурка ще дешевша. І на цій позиції завищення становить майже 300 000 гривень.
Далі ціни більш-менш релевантні. Є невеликі завищення цін на закупівлі кабелів, цементу, грунтовки глибокого проникнення, але вони до 20 відсотків від ринкових цін.
Утім можна відзначити трохи позитиву цього тендеру. По-перше, ціна на дверні металопластикові блоки 7105 гривень за квадратний метр є ринковою. Крім того, газобетонні блоки вже купують по 4400 гривень за кубічний метр. У минулому тендері ціна була 6500 гривень за кубічний метр, хоча ХАЦ наголошував, що ринковою є 4500 гривень за кубометр. І ось тепер прописали ринкову.
Нагадаємо, що голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповідав, що проєкт відновлення лікарні реалізують у три черги. Загальна сума робіт – понад 1,2 мільярда гривень. Вартість реконструкції першої черги – понад 700 мільйонів гривень.
У 2023 році ХОВА замовила ТОВ “Інститут Харківпроект” проєктні роботи з відновлення лікарні. Крім того, у жовтні 2023-го пресслужба Харківської обласної військової адміністрації повідомила, що фундація Першої леді України уже виділила 600 000 євро на відновлення операційного блоку Ізюмської лікарні.
Тоді ж лікарня уклала угоду з ТОВ “СК Пантеон” на ремонтні роботи вартістю 70 млн грн. ХАЦ зазначав, що частину матеріалів купують із суттєвими переплатами, але чиновники порушень не знайшли.
“Обговорили хід відбудови Ізюмської центральної міської лікарні Піщанської Богоматері та тендери, пов’язані із цим процесом. Грубих порушень виявлено не було”, – повідомив очільник Ізюмської РВА Степан Масельський.
#ХАЦ_Контроль