ДИРЕКТОР КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ НА ХАРКІВЩИНІ ОТРИМАВ УМОВНИЙ ТЕРМІН ЗА ПРИДБАННЯ СМІТТЄВОЗІВ «НА ПАПЕРІ»

Суд визнав винним директора КУ по забезпеченню діяльності з утримання та обслуговування майна спільної власності територіальних громад Чугуївського району Ігора Вознюка у службовій недбалості та призначив йому три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки. Від покарання чиновника звільнили з випробувальним терміном два роки.

Про це йдеться у вироку Чугуївського міського суду від 10 березня 2017 року.


Як встановив суд, в 2013 році за результатами тендеру комунальна установа придбала два сміттєвоза загальною вартістю 697,9 тис. грн. у ПП «Валява».

Акт приймання-передачі було підписано, гроші перераховані, але техніка до Чугуєва так й не доїхала.

Це й стало приводом для відкриття кримінального провадження.

У суді директор установи повідомив, що дивився сміттєвози на стоянці в м. Кременчуці, техніка була недоукомплектована – не мала лопат для вбирання снігу, але представлені автомобілі відповідали умовам укладеного поставки.

Тож він підписав акт й разом з актом приймання-передачі техніки було укладено договір відповідального збереження для усунення недоліків.

Після того, як строк відповідального зберігання сплив, а техніка до Чугуєва доставлена не була, Вознюк заявив, що телефонував до приватників для з’ясування причин відсутності сміттєвозів, звертався з листами-вимогами виконати умови прийнятих зобов’язань, а також звернувся до Господарського суду Полтавської області, рішенням якого на користь комунальної установи було стягнуто кошти, частково перераховані за сміттєвози.

Справа була передана до суду по ч.4 ст. 191 (зловживання службовим становищем, розтрата майна), ч.2 ст.366 КК України (службове підроблення), але суд перекваліфікував статтю на службову недбалість.

Суд не знайшов у діях директора комунальної установи злочинного умислу, а провина за непоставлену техніку на думку суду лежать на постачальникам.

Тож Вознюк отримав умовне покарання.

Варто відзначити, що проблеми з непостачанням сміттєвозів саме ПП «Валява» були по всій країні.

На момент укладення договорів засновником ПП «Валява» (Кременчук, Полтавська обл.) є Віктор Чхало. Директор – Юлія Савєльєва.

Чхало також був співзасновником ТОВ «Торгова компанія «ВЛІВ», яке протягом 2008-2013 років отримало державні підряди на поставку сміттєвозів і контейнерів для сміття на суму 65,71 млн грн.

У 2013 році підприємства Віктора Чхала (ТК «Влів» і ПП «Валява») не поставили сміттєвози комунальникам Великої Олександрівки (Київська обл.), Шишаків і Глухова (Полтавська обл.), Кілії (Одеська обл.), Ковеля (Волинська обл.) тощо.


На Житомирщині Ружинський селищний голова В.І.Жарський теж зміг
уникнути покарання те що заплатив кошти, але не отримав техніку.