РЕКОНСТРУКЦІЮ САРЖИНОГО ЯРУ ВИКОНАЄ ФІРМА З ОТОЧЕННЯ НАРДЕПА ДЕНИСЕНКО. ХРЕСТ ВСТАНОВЛЯТЬ ЗА ЦІНОЮ КВАРТИРИ

 width=

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ПП «БФ «Промтекс” щодо проведення ремонтних робіт зеленої зони вартістю 44,8 млн. грн.

Про це стало відомо зі звіту про укладання договору та проведення аукціону, який розміщений на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».

Мова йде про капітальний ремонт Саржиного Яру.

Планується ремонт асфальтобетонного покриття, улаштування системи сніготанення, водопроводу, оновлення елементів благоустрою тощо.

Цікаво, що серед вимог до учасників аукціону є наступна: довідка на фірмовому бланку Учасника, складена в довільній формі, що містить інформацію щодо контролю за жалобами через Диспетчерську службу «1562». До даної довідки надати копію договору з КП «Міський інформаційний центр».

Зважаючи на вплив, який має міськрада на КП, то сумнівно, що фірми, які не змогли домовитися в мерії, укладуть подібний договір з КП «МІЦ».

Тож на аукціон прийшли лише два учасника, які фактично не торгувалися.

Засновником і директором харківського «Промтексу» є Станіслав Бровін. Свого часу він керував ПБФ «Укрспецбудпокриття» Людмили Лаврик і белізької «Дезлер Менеджмент Лтд», яке зараз переоформлене на белізьку «Vernita Limited».

Людмила Лаврик – це родичка помічника нардепа Анатолія Денисенко, а «Vernita Limited» – офшор, який входить до орбіти цього депутата.

Більше того, «Промтекс» орендує техніку у двох фірм – ТОВ «Рексон» та «Блейз Інвест». Бенефіціаром обох є нардеп Анатолій Денисенко.

Після завершення торгів, була підписана допугода, згідно якої зменшили кількість робіт та вартість будівництва до 40 млн. грн.

Але вартість деяких матеріалів є завищеними. Так, щебінь фракцією 10-20 планують купувати по 706,97 грн./куб.м., фракцією 20-40 – 677,11 грн./куб.м., фракцією 40-70 – 697,76 грн./куб.м.

Для порівняння, КП «Шляхрембуд» у кошторисі щодо ремонту вул. Університетської вказав, що купує щебінь 10-20 планують купувати по 564,13 грн./куб.м., фракцією 20-40 – 543,73 грн./куб.м. ринкова ціна є ще більш нижчою. Лише на закупівлі двох видів щебню бюджет втратить мінімум 0,5 млн. грн.

Подібна ситуація й бетонними сумішами, які подорожчали на 700 грн/куб.м. Лише на одній позицію завищення вартості складе 400 тис. грн., а на іншій – 300 тис. грн.

Й це в порівнянні з цінами, які вказані у кошторисах, що нещодавно були укладені Депаратментами міськради. В тому числі, й Департаментом комунального будівництва. Подібне завищення цін є на багато позицій.

Але особняком є хрест з нержавіючої сталі товщиною 3 мм. Його вартість складе 786,5 тис. грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Альбус Груп». Власником ТОВ «Альбус Груп» є Олена Колеснік, а директором фірми – Артем Краснов.

А головним інженером є Павло Коняєв, який був директором ТОВ «Грандбуд Україна», яка продавала коштовну техніку парку Горького.

****

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Харківський антикорупційний центр». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.