ХАРКІВСЬКИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЦЕНТР ВИГРАВ СПРАВУ НА КОРИСТЬ ХАРКІВ’ЯН

 width=

Сьогодні, 24 жовтня, Харківський апеляційний господарський суд погодився із нашими доводами та прийняв рішення скасувати рішення міськради і повернути у власність харків’ян 7,5 га землі.

З п’яти позовів, які ми подавали в суд першої інстанції, лише два рішення встановили незаконність рішення міськради про безкоштовне виділення землі «фейковому» кооперативу «Житлобуд-1».

Тепер нам вдалося втримати друге рішення судді Байбак О.І. в апеляції (судді Слободін М.М., Гребенюк Н.В., Білецька А.М.) і воно набрало законної сили! І означає це наступне. Кооператив зобов’язаний повернути місту 7,5 га незаконно отриманої землі, а міськрада повинна прийняти цю землю. І ми за цим будємо слідкувати.

Друге і головне. Є рішення суду, яке встановлює, з посиланням на практику Європейського суду, право громадських організацій безпосередньо оскаржувати незаконні рішення органів місцевого самоврядування по всій Україні. І повертати незаконно роздану землю по всій Україні. І навіть ту, що була роздана до їх створення. Це взагалі перше подібне рішення в судовій практиці України! Але обіцяємо, що не останне. Нас чекає цікаве продовження і в Вищому господарському суді по цим справам, і в інших судах. І найголовніше. Ми дякуємо всіх харків’ян, хто підтримував нас на цьому шляху. Особливо АКР Справедливый Суд які, були поруч із нами у кожному судовому засіданні. Дякуємо Вам, друзі! Ваша підтримка дає нам сили йти далі.