ЧЕМПІОНЦІ СВІТУ З ШАХІВ АННІ УШЕНІНІЙ ПОДАРУВАЛИ КВАРТИРУ ДРУЗІ КЕРНЕСА ТА ДОБКІНА

 width=

Екс-чемпіонка світу та чемпіонка Європи з шахів Анни Ушеніної продовжує судитися за квартиру, яку їй свого часу, в 2013 році, начебто подарувала держава.

 

Епопея з виділенням житла Анні Ушеніній тривала досить довго, але 1 квітня 2013-го року Геннадій Кернес вручив спортсменці ключі від нової двокімнатної квартири за адресою вул. Новгородська, 83-Б. 

Тренер шахістки Геннадій Круговой пояснює ситуацію так: “Тодішня влада «попросила», або грубіше сказати нагнула власника будинку подарувати Анні цю квартиру. Але за короткий термін власник цього будинку змінився і тепер він вимагає повернути квартиру собі”.

Але, ніякої тодішньої влади немає, бо міська влада з того часу у Харкові не змінилася.

Сама, Анна Ушеніна також прокоментувала ситуацію:”Квартира в новому будинку досі порожня і в предремонтному стані. Я отримала на неї ордер і право власності. Але потім виникли проблеми між будівельниками і підрядниками. І зараз забудовники ведуть судові тяжби з мешканцями, хочуть всіх виселити”.

Практично всі ЗМІ зая
вили, що квартира була подарована державою і саме держава обманула Анну, намагаючись повернути квартиру назад.

Але, подарована Анні квартира на момент дарування не належала державі. Ця квартира, в будинку по вул. Новгородській, 83-Б, належала забудовнику, а саме ТОВ “Енігма Терра”. 28 грудня 2012 року виконавчим комітетом Харківської міської ради було видано ТОВ “Енігма Терра” свідоцтво про право власності, а 29 грудня 2012 року було здійснено державну реєстрацію права власності за ТОВ “Енігма Терра” на житловий будинок, розташований за адресою: вул. Новгородська, 83-Б.

В березні-квітні 2013 року було продано фізичним особам 15 квартир та ще 1 квартира була подарована Анні Ушеніній.

З 2005 по серпень 2011 року керівником ТОВ “Енігма Терра” був Володимир Ковальов, потім 29 серпня 2011 року керівником став Андрій Стєпічев, але одразу після Революції Гідності, в квітні 2014 року керівником знову став Володимир Ковальов.

До квітня 2012 року власником ТОВ “Енігма Терра” був одноосібно Андрій Степічєв, але потім зайшов до складу власників Вадим Вишневський і на момент дарування квартири власниками ТОВ “Енігма Терра” були Андрій Стєпічев та Вадим Вишневський. Але, ще в 2013 році замість Вишневського (50% внесок в статутному фонді) співвласником став Чінгіз Саяд Огли Гасанов. Зараз по 50% власниками є Андрій Стєпічев та Чінгіз Гасанов. ТОВ “Енігма Терра” зараз зареєстрована в квартирі Чінгіза Гасанова.

Андрія Стєпічева в ЗМІ називали довгий час негласним куратором земельних питань в Харківській області та близькою людиною до Геннадія Кернеса. У 2013 році Стєпічев був відомий як радник голови Державного агентства земельних ресурсів України.

Вадим Вишневський був
одним з найбільших акціонерів банку «Золоті ворота», який дуже був близький до Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса. Також Вадима Вишневського називали їх близьким другом. В листопаді 2014 року Вадим Вишневський застрелився. 

Стає зрозумілим, яким чином Геннадій Кернес зміг подарувати Анні Ушеніній квартиру, яка перебувала у власності приватної фірми. Просто власниками фірми на той час були близькі до Кернеса люди.

Чінгіз Гасанов з Володимиром Ковальовим (він ще і керівник в ТОВ “Вершина”) мають частки в ТОВ “Вершина”, яке зареєстроване також в квартирі Чінгіза Гасанова. Володимир Ковальов є співвласником в ТОВ “2000”, де Чінгіз Гасанов є керівником. Також Володимир Ковальов є керівником в ТОВ “Ланкон”, яке записане в квартирі Чінгіза Гасанова.

Володимир Ковальов, повернувшись в квітні 2014 року на посаду керівника ТОВ “Енігма Терра”, вирішив, що Андрій Стєпічев, як керівник забудовника, не мав права підписувати від імені ТОВ «Енігма Терра» будь-які документи, в тому числі укладати від імені ТОВ «Енігма Терра» будь-які договори, тому що Андрія Стєпічева було неправомірно на загальних зборах обрано 29 серпня 2011 року на посаду директора фірми.

Неправомірність обрання Андрія Стєпічева на загальних зборах підтверджується постановою Харківського апеляційного господарського суду від 03.12.2013 року по справі № 5023/5244/11.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2014 року встановлено, що підстав для внесення змін до відомостей про юридичну особу – ТОВ «Енігма Терра» порівняно із станом, що існував на 25 липня 2011 року, не було і всі реєстраційні дії, вчинені щодо ТОВ «Енігма Терра» після 1 вересня 2011 року
мають бути скасовані.

Таким чином, Андрій Стєпічев перебув на посаді керівника безпідставно. І саме в цей час продав і подарував квартири в будинку по вулиці Новгородській, 83-Б.

Саме на цій підставі ТОВ «Енігма Терра» 12 червня 2014 року звернулося до Дзержинського (Шевченківського) районного суду м. Харкова з позовною заявою, в якій просить визнати договори купівлі-продажу та договори дарування квартир за березень-квітень 2013 року недійсними та витребувати їх з незаконного володіння відповідачів. Суд задовольнив вимоги ТОВ «Енігма Терра», визнавши незаконними договори купівлі-продажу та дарування і витребувавши квартири на користь цієї фірми.

Але, 16 вересня 2015 року Апеляційний суд Харківської області, рішення Дзержинського (Шевченківського) районного суду міста Харкова скасував і ухвалив нове, згідно з яким у задоволенні позову ТОВ «Енігма Терра»
відмовити у зв’язку з тим, що суд першої інстанції неповно з’ясував обставини, що мають значення для справи.

Всі 15 квартир, які придбали фізичні особи та 1, яку подарували Анні Ушеніній, були начебто у власності не ТОВ «Енігма Терра», а ТОВ «Фірма Сатор». І, купувалися, і дарувалися квартири у ТОВ «Фірма Сатор», діяльність якого припинено.

Власником та керівником нового ТОВ «Фірма Сатор» є дружина Андрія Стєпічева – Вікторія Стєпічева.

ТОВ «Енігма Терра» подало касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справна рішення. Було відкрите касаційне провадження у справі.

Згідно інформації з реєстру майнових прав, Анна Ушеніна продовжує володіти цією подарованою двокімнатної квартирою по вул. Новгородській, 83-Б.