200 мільйонів на ремонт будинків у Харкові: адреси будинків, які планують відновлювати

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міськради протягом жовтня-листопада уклало на відновлення постраждалих від збройної агресії рф будинків на загальну суму понад 200 мільйонів гривень.

В основному мова йде про капітальний ремонт будинків на Салтівці. 

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”.

Важливо відзначити, що управління з будівництва, ремонту та реконструкції під керівництвом Олександра Скляра, на відміну від департаменту житлово-комунального господарства, якому підпорядковується це управління, не публікує кошториси до ремонтів із відновлення будинків.

Більшість підрядів отримало ПАТ “Трест-Житлобуд-1” члена виконкому Олександра Харченка. З його компанією уклали угод на суму понад 135 млн грн.

Найбільший підряд – це ремонт будинку ЖБК “Флора-16” по вулиці Наталії Ужвій, 64  на Північній Салтівці. Вартість робіт – 33,1 млн грн.

Також “Житлобуд-1” отримав підряди на ремонт двох багатоповерхівок на вулиці Великій Кільцевій. Це будинки №130 ( вартість робіт 23,5 млн грн) та №132 (30,8 млн грн).

Варто зазначити, що де-факто відновлювати будинок по Великій Кільцевій, 130 розпочали ще у 2022 році. Навесні 2023 року канал “Будівельний Харків” робив сюжет про стан будівлі та спілкувався з мешканцями, що жили у підвалі.

На відео можна побачити, що контури багатоповерхівки відновили, зробили перегородки, але не були змонтовані вікна, електрика та інші комунікації.

З літа роботи у цьому будинку були припинені.

Будинки на Великій Кільцевій

За даними видання “Медіапорт”, у вересні мешканці будинку просили міську владу прискорити відновлення комунікацій. 

Контури будинку відновили


Ще понад 10 мільйонів гривень “Житлобуд-1” має отримати за відновлення будинку по вулиці Академіка Павлова, 162Е.

Поряд по вулиці Дружби Народів цей ж підрядник відремонтує будинки №238 (6,78 млн грн) та №240 (9,2 млн грн). ХАЦ вже відмічав, що на ремонтні роботи по цьому будинку підрядник почав отримувати кошти.

Крім того, ремонтуватимуть три будинку по вулиці Героїв Праці: №68Б (3 млн грн), №60А (3,6 млн грн) та №70 (5,44 млн грн).

Решта будинків, на ремонт яких уклали угоди з “Житлобуд -1”: багатоповерхівка по вулиці Вальтера, 19А (7,1 млн грн) та по проспекту Героїв Харкова, 296 (3,9 млн грн).

Інші підрядники за два місяці отримали для ремонту по одному будинку.

Управління уклало угоду з компанією “Глобалтехнобуд” на ремонт будинку по вулиці Дружби Народів, 228А. Вартість робіт – 24,7 млн грн.

Фірму “Глобалтехнобуд” створили у Києві 3,5 місяці тому. Засновниками фірми є два київських ТОВ – “Укрспецреставрація” (власниками зазначені Юрій Закревський та Володимир Степанюк) та “Проект Буд Девелопмент” (власник – Ігор Тесленко). Керівником ТОВ “Глобалтехнобуд” є все той же Ігор Тесленко.
Нещодавно саме ця фірма отримала підряд на демонтаж будинку по вулиці Наталії Ужвій

Ремонт будинку по вулиці Героїв Праці, 38 буде виконувати ТОВ “Центр будівельної комплектації” Сергія Омельченка. Вартість робіт понад 16 млн грн.

ТОВ “ББ Україна” отримала підряд на відновлення будинку на Північній Салтівці за адресою: вулиця Дружби Народів, 267. Вартість угоди – 11,7 млн грн.

Приватне підприємство “Мега С” відремонтує постраждалий будинок по вулиці Космонавтів, 5А. В основному мова йде про ремонт покрівлі.

Будинок по вулиці Космонавтів, 5А

Вартість робіт 5,1 млн грн.

В будинку постраждала покрівля

Ще 4,8  млн гривень мають витратити на ремонт будинку по вулиці Великій Кільцевій, 6. Роботи виконуватиме ТОВ “Асент Інвест”.

Співвласницею фірми є Олена Бакірова, донька ексректора ХНУ імені Каразіна Віля Бакірова.

Щодо ремонту ліфтів у постраждалих будинках, то у багатоповерхівці на Краснодарській, 177 ТОВ “Ліфт-Маркет” виконає роботи, за 1,6 млн грн.

Нагадаємо, протягом вересня-жовтня управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міськради перерахувало підрядникам на відновлення постраждалих від збройної агресії рф багатоповерхівок близько 20 млн гривень.

Нагадаємо, профільна депутатська комісія міськради рекомендувала департаменту ЖКГ, до складу якого входить управління, публікувати кошториси в системі “Prozorro”. Департамент почав публікувати кошториси, а управління ігнорує рекомендацію.

#Досвід_регіонів