Суд визнав винним в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) так званого “и. о. начальника отдела административно-хозяйственного обеспечения” в окупаційній адміністрації селища Шевченкове та призначив покарання  – позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права займати посади в органах влади упродовж 15 років з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду Харкова від 20 грудня.

За даними ХАЦ, мова йде про Михайла Стрижка. Це син так званого “голови Шевченкового” часів окупації Андрія Стрижка.

Михайло Стрижко.  Фото: “Радіо Свобода”. Програма “Схеми”.

Батько Михайла – Андрій Стрижко.

Мати Михайла Стрижка, дружина Андрія Стрижка, Віта Стрижко раніше отримала вирок за колабораційну діяльність – 9 років тюрми. Вона очолювала “організаційно-інформаційний відділ” в окупаційній адміністрації в Шевченковому.

Із вироку суду стало відомо, що Михайло Стрижко 27 червня минулого року добровільно погодився стати “исполняющим обязанности начальника отдела административно-хозяйственного обеспечения”в окупаційній адміністрації смт Шевченкове. 

Слідство з’ясувалло, що Михайло отримував заробітну плату 30 000 рублів.

Він організував розміщення на території Шевченківської громади білбордів із проросійською агітацією, залучав техніку, яка перебувала на балансі Шевченківської селищної ради, організовував поїздки службовим автотранспортом для доставки кореспонденції до окупованого на той момент Куп`янська.

Подібний білборд, організацією встановлення яких займався Михайло

У судовому засіданні Михайло Стрижко свою вину визнав частково. Говорив, що виконував завдання батька, який був головою окупаційної адміністрації держави-агресора і не займав будь-яких посад. Окрім того, допомагав із гуманітарною допомогою пенсіонерам селища. У зв`язку із цими обставинами просив його виправдати.

Свідки у суді зазначили, що Стрижко-молодший дійсно організовував встановлення білбордів з підтримкою держави-агресора, розвозив кошти, які видавала окупаційна влада.

Про Михайла Стрижка Україна дізналась у жовтні минулого року після розслідування програми “Схеми” для “Радіо Свобода”.

До повномасштабної війни він працював на стайні.

“Я не против был Украины, меня всё, как бы, устраивало, я работал, я ездил к родителям на выходные”, – розповів Михайло Стрижко.

Батьки мешкали у Шевченковому. та з початку великої війни та окупації селища почали кликати Михайла до себе.

Фото Андрія та Михайла Стрижків з програми “Схеми”.

Стрижко-старший як гауляйтер Шевченкового демонтував на території селища пам’ятник учасникам АТО, зірвав герб України з місцевої адміністрації. Також Андрій  Стрижко брав участь у нарадах із головою так званої “Харківської тимчасової цивільної адміністрації” Віталієм Ганчевим.

У програмі “Схеми” Михайло Стрижко сказав, що був під час окупації “начальником відділення господарської частини, господарського відділення” та в його обов’язки входило організувати встановлення білбордів з кремлівською агітацією та розвантажити так звану “гуманітарну допомогу” з росії.

Нагадаємо, Андрій Стрижко заочно отримав три підозри, зокрема за колабораційну діяльність. Після деокупації Шевченкового він утік до росії.

Фото Андрія Стрижка у Москві в програмі “Схеми”.

#хац_контроль