Умовний термін отримала працівниця харківського підприємства, яке обслуговувало російські АЕС під час повномасштабного вторгнення

Суд визнав винною працівницю одного з харківських підприємств, яке під час повномасштабної війни виготовляло проєктно-технічну документацію на модернізацію та реконструкцію російських атомних електростанцій, що входять до корпорації “росатом” (пособництво державі-агресору – ч. 1 ст. 111-2 КК України), та призначив покарання у виді трьох років умовно. Про це стало відомо з вироку суду.

За даними ХАЦ, мова йде про уродженку міста Лавінськ Краснодарського краю російської федерації Тетяну Василівну Чернігівську.

З вироку суду стало відомо, що директор та власник харківського підприємства ТОВ “Южатоменергопроект” ( за даними ЄДР – це Володимир Хряпченко, також є власником ТОВ “Атомпроект” та ТОВ “Енергоатомпроект”) ще до 24 лютого 2022 року налагодив фінансово-господарські взаємовідносини з російськими підприємствами, зокрема. зі смоленським ООО “Альфапро” (директор та власник – Дмитрий Макаркин) з виготовлення проектно-технічної документації, з підтримання поточного технічного стану, а також модернізації та реконструкції діючих атомних електростанцій,  які є філіалами АТ “Росенергоатом” і входять до складу державної корпорації з атомної енергії “Росатом”.

До свого бізнесу Хряпченко залучив діючих та колишніх працівників ТОВ “Южатоменергопроект”, зокрема і Тетяну Чернігівську.

На початку повномасштабного вторгнення (не пізніше кінця квітня 2022 року) Хряпченко разом із Чернігівською та іншими співробітниками не припинили співпрацю з державою-агресором через російські приватні компанії. Вони вирішили продовжити роботу, спрямовану на допомогу державі-агресору (пособництво), з виготовлення проєктно-технічної документації з підтримання поточного технічного стану, а також модернізації та реконструкції діючих АЕС: Ростовської, Кольської, Калінінської, Балаковської, Нововоронезької, Білоярської. Контакт відбувався через службових осіб російського ТОВ “Альфапро”.

Серед обов’язків Хряпченка, Чернігівської та інших було проведення розрахунків, розробка та коригування робочої документації, підготовка креслень, схем, технічних завдань, описів, надання відповідей на зауваження та пояснювальні записки, виправлення помилок у вже складеній проєктній документації. Чернігівська відповідала за розрахунки в частині електричних частин КВПіА (контрольно-вимірювальні прилади).

Приблизно у квітні 2022 року Хряпченко доручив Чернігівській підготовку ПТД на модернізацію силового електрообладнання для філій АТ “Концерн росенергоатом” Калінінської АЕС. Також вона склала креслення модернізації силового електрообладнання за наступними проєктами:

  • підготовка проєктних документів в частині КВПіА на трубопроводі Балаковської АЕС;
  • розробка проєктної документації в частині КВПіА з модернізації силового електрообладнання Ростовської АЕС.

За свою роботу Чернігівська отримала 323 000 грн.

Першого жовтня 2024 року між прокурором відділу Офісу Генерального прокурора та Тетяною Чернігівською укладено угоду про визнання винуватості, із застосуванням ст. 69 КК України, а саме: призначення основного покарання, нижче від найнижчої межі, у виді 5 років позбавлення волі, з позбавленням права займатись певною діяльністю (проектування електричних частин КВПіА (контрольно-вимірювальні прилади) на строк 10 років, а також не призначати додаткове покарання у виді конфіскації майна. На підставі ст. 75 КК України Чернігівську звільнили від відбування покарання з іспитовим терміном три роки.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, зазначивши, що Чернігівська надала допомогу у розкритті організованої групи, що вчинила злочин проти основ національної безпеки України.

Нагадаємо, що ч.1 ст. 111-2 КК України є особливо тяжким злочином та карається позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

#хац_контроль