Вільний доступ громадян до водойм в Харкові та Харківській області

Проект “Вільний доступ громадян до водойм в Харкові та Харківській області” – це комплекс дій, які спрямовані на виявлення і вирішення дуже гострої і актуальної проблеми доступу громадян України до водойм.

Ретельний моніторинг рішень селищних, міських, районних і обласних рад про виділення землі і дозвіл на будівництво в прибережній зоні дозволить виявити ті випадки, коли право на вільний доступ до води було порушено. Всі виявлені факти порушень закону будуть максимально широко висвітлені в ЗМІ.

З метою скасування рішень органів влади і місцевого самоврядування, прийнятих з порушенням законодавства України, будуть зроблені звернення до органів прокуратури і заяви про вчинення кримінальних правопорушень. У разі наявності юридичних підстав, зазначені рішення будуть оскаржені в судовому порядку як органами прокуратури, так і ГО ХАЦ самостійно, що створить можливість відновлення безперешкодного доступу громадян до водойм. Залучення громади до фактичного забезпечення вільного доступу закріпить право громадян на вільний доступ та спричинить консолідуючий ефект на місцеву громаду.

Всі матеріали по проекту можна моніторити за хештегом Доступ до води

Проект реалізується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.