«ГЛАМУРНІ ЗУПИНКИ», АБО ПРІРВА ДЕ ЗНИКАЮТЬ БЮДЖЕТНІ ГРОШІ

 width=

Нові зупинки, які масово з’являються у Харкові, за короткий час стали мемами. Їх вартість та неприспособленість дозволяють порівняти нові творіння дизайнерів з легендарними «лавочками Кернеса» на станції «Олексіївська». А швидкий потік грошей, який витікає з комунального підприємства «Міськелектротранссервіс», опиняється не тільки на сонячному Кипрі, а й на банальних українських фіктивних підприємствах.

Нові зупиночні павільйони у Харкові почали купувати наприкінці 2015 року. Але інформації про них у відкритих даних було обмаль. Для того, щоб максимально закрити інформацію щодо реальної вартості та ліквідувати конкуренцію, у комунальному підприємстві вирішили не проводити аукціон через «Прозорро».

Транспортники скористалися хитрістю – вони стали заключати угоди на кожну зупинку окремо.

Всі зупинки придбали у однієї фірми – ТОВ «Генпрофбуд».

Всього було підписано 40 угод щодо реконструкції/ремонту транспортних зупинок у Харкові, на загальну суму – 7,2 млн. грн. В середньому 1 зупинка харків’янам коштувала 180,1 тисяч гривень. Найдорожча зупинка взагалі обійшлася в 236,2 тис.грн. (проспект Тракторобудівників, 124).

Параметри зупинок, які встановили у Харкові – довжина: 3 м., ширина: 1,6 м., висота: 2,7 м.

Для порівняння, у Києві проводили тендер, де «Генпрофбуд» програв ТОВ «Технопрофі Груп». Так, ось у столиці купують шостиметрові, тобто вдвічі більші, зупинки по 160 тис. Гр – фактично ту ж суму, що у Харкові. Таким чином, можна константувати двократне завищення цін.

24 липня “Харківський антикорупційний центр” подав в поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з ймовірною значною переплатою щодо ремонту транспортних зупинок.

Але не зупинками єдиними. За даними порталу «Є-Дата», з 2015 року ТОВ «Генпрофбуд» отримало від КП «Міськелектротранссервіс» 13,42 млн. грн., з яких частина коштів пішли за зупинки, а частина на оплату металевих опор.

0едата.jpg

З того ж самого 2015 року «Генпрофбуд» стало постійним фігурантом кримінальних проваджень, щодо виведення бюджетних коштів через фіктивні фірми та ухилення від сплати податків.

Наприклад, правоохоронці вказували це підприємство під час розслідування виведення коштів з КП «Міськелектротранссервіс» у 2015 році.

В 2016 році діяльністю цієї фірми цікавилися львівські податківці.

В тому ж році, «Генпрофбуд» було оштрафовано за використання фірм-прокладок. Й оскаржити цей штраф їм не вдалося навіть в апеляції.


Вже цього року ця київська фірма, після проведення аукціону на закупівлю зупинок у Києві, стала фігурантом ще одного кримінального провадження.

Правоохоронці вважають, що в період з січня 2014 року по березень 2017 року, службові особи ТОВ «Генпрофбуд» умисно не сплатили до державного бюджету податки на 6 млн. грн. за допомогою фіктивних фірм. Більше того, дві фірми, з переліку наданого правоохоронцями, ТОВ «Фінансреал» та ТОВ «Кейнфор» мають статус фіктивних за рішенням суду.

Ось та прірва, той портал, через який зникають кошти.

Ще в рамках кримінального провадження, правоохоронці намагаються доказати зв’язок між «Генпрофбуд»та ТОВ «Технопрофі Груп», які розігрували тендери КП «Київпастранс».

За дивним збігом обставин, ці фірми почали конкурувати на тендерах в Києві, коли КП очолював харків’янин Євген Водовозов.

Й у Харкові «Генпрофбуд» став активно фігурувати, коли Водовозов повернувся до рідного міста. Варто нагадати, що зараз він працює віце-мером з питань транспорту й саме до його компетенції відноситься КП «Міськелектротранссервіс».

ТОВ «Генпрофбуд» записана на кіпрську «БЕНСТЕП ЛТД».

Секретарем кіпрської компанії є KUPRIKS ENTERPRISE LTD, а директором вказана Любов Холеван, яка до того ж є спеціалістом з кошторисів «Генпрофбуду». Холеван також була директором ТОВ «Варяг Транспорт», яке записане не естонців Сергія Аболимова та Андреса Мяннарта.

Директором ТОВ «Генпрофбуд» записаний Паата Едішерашвілі.

Ось такі таємничі «власники» освоює гроші харківської громади.

А поки гроші спливають у прірву харків’янам залишається насолоджуватися коштовними гламурними зупинками.

Автор: Павло Новик