Харківські комунальники замовили 25 ремонтів житлових будинків фірмі з ознаками фіктивності

Комунальне підприємство “Харківспецбуд” протягом травня-жовтня 2018 року уклало 25 договорів з ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» щодо поточних та капітальних ремонтів в багатоквартирних будинках міста на загальну суму 3,42 млн.грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

На думку поліції, ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» має ознаки фіктивності.

На момент укладання всіх договорів з КП “Харківспецбуд”, ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» записали на Миколу Кроленка та зробили цю особу директором.

ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» зареєстроване в Чугуєві.

Коли вже було зареєстроване кримінальне провадження щодо заволодіння коштами КП «Харківспецбуд», в 2019 році власником та керівником цієї фірми зробили Сергія Пасічніченка з Луганської області.

Як стало відомо з ухвали Комінтернівського райсуду міста Харкова, був допитаний власник та директор ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс», який пояснив, що до нього звернувся чоловік на ім’я Руслан, який запропонував йому оформити фірму на себе та призначити його директором. Фіктивному власнику та директору пообіцяли, що той щомісячно буде отримувати мінімальну заробітну плату. З вказаною пропозицією майбутній власник та директор фірми погодився.

Вірогідно, що мова йде саме про Миколу Кроленка.

При цьому, Руслан пояснив, що фінансово-господарською діяльністю ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» буде займатися самостійно на підставі довіреності.

За реєстрацію ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» фіктивний власник та директор отримав приблизно 1500 грн. Більше ніяких щомісячних платежів, як йому обіцяли, він не отримав.

За даними ДФС у Харківській області, ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» не має жодного працівника, при цьому, згідно паперів, фірмою виконано робіт та послуг протягом 2018 рокку на суму 2,9 млн.грн. для КП «Харківспецбуд».

Також ТОВ «Інвестбуд регіон сервіс» станом на 1 квітня 2019 року має податковий борг розміром в 197,42 тис.грн. Про це стало відомо з аналітичної бази YouControl.

Суд задовольнив клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні КП «Харківспецбуд», і стосуються договорів підряду з ТОВ “Інвестбуд регіон-сервіс”.

Нагадаємо, що за даними слідчих Новобаварського відділу поліції, комунальне підприємство “Харківжилбуд” перерахувало протягом 2018 року 831,65 тис.грн. на рахунки приватної фірми ТОВ “Кєдр-2014” за ремонт житлових будинків, які по факту виконували працівники комунального підприємства.