Вироки псевдоволонтерам у Харкові та області: махінації з гуманітаркою та привласнення коштів на допомогу ЗСУ

Вироком Московського райсуду міста Харкова від 2 грудня цього року 38-річну мешканку Харкова Світлану Порхун визнано винною у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 34 тис. грн.

Фото – Фейсбук Сергія Болвінова (начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області)

Встановлено, що Порхун на добровільних засадах представляла інтереси мешканців будинку від організації «World Central Kitchen», яка надає благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування особам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Як вказано в тексті вироку суду, Порхун склала та подала до вказаної організації списки осіб, які повинні мешкати у будинку та потребували гуманітарної допомоги, але умисно викривила вказані дані та замість дійсної жительки виписала дані вигаданої особи.

16 серпня Порхун отримала на вигадану особу від «World Central Kitchen» пакет з продуктами харчування вартістю майже 576 грн. Внаслідок цього, не отримала гуманітарну допомогу жінка, яка в силу свого похилого віку, складних життєвих обставин та невеликих пенсійних виплат, з урахуванням військового стану в країні та бойових дій на території Харківської області, дійсно потребувала гуманітарної допомоги та зверталась із проханням щодо її отримання до Порхун, на що остання обіцяла включити її до відповідних списків на отримання гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що на початку грудня, начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов написав на своїй сторінці у Фейсбуці, що поліцейські повідомили про підозру за махінацію з гуманітарною допомогою 38-річній Світлані, яка зв’язалась з гуманітарним фондом “World Central Kitchen”, заявила що вона представник свого багатожитлового будинку, та впродовж трьох тижнів отримувала «гуманітарку» для усього дому. Але як тоді повідомив Болвінов, виявилось, що Світлана не передавала допомогу іншим мешканцям будинку – все залишала собі, при цьому заявляючи організації, що допомогу вона передала сусідам.

Вироком Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 22 грудня Сергія Олександровича Андреєва визнано винним та призначено покарання у виді 4,5 років позбавлення волі.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Андреєв уродженець Днапра м.Дніпропетровськ, працює водієм таксі в службі «ЄСТ». Андреєв в грудні 2013 року був вже засуджений вироком Московського районного суду Харкова на підставі угоди про примирення за ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство) до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн., судимість знята і погашена.

Як вказано в тексті вироку, Андреєв протягом квітня цього року, мешкаючи в Лозовій, розміщав оголошення на сайті про збір коштів для придбання обладнання військовослужбовцям ЗСУ. Насправді виявилось, що чоловік не планував цього робити, гроші він хотів використати у власних цілях.

Правоохоронці встановили 54 епізоди незаконної діяльності «волонтера». На свій рахунок чоловік отримав від небайдужих людей понад 50 тисяч гривень.

На порталі “Судова влада” вказано, що у справі подано апеляційну скаргу.