СУД НАД ГОЛОВНИМИ ВИКОНАВЦЯМИ «КООПЕРАТИВНОЇ СХЕМИ»: ПОТЕРПІЛА СТОРОНА – ХАРКІВСЬКА МІСЬКРАДА. СУДДЯ ЛАЗЮК В КОЛЕГІЇ

 width=

29 березня, у четвер, о 14.00, в Дзержинському районному суді відбудеться підготовче судове засідання щодо чиновників харківської мерії, підозрюваних у виділенні землі по «кооперативній схемі».

Колегія суддів – Олексій Шишкін (головуючий суддя), Ірина Грищенко та одіозний Сергій Лазюк. Про це повідомляється на порталі “Судова влада України”.

Потерпілою стороною у справі виступає Харківська міська рада. Представниками потерпілої сторони в суді є секретар Харківської міськради Олександр Новак та два працівника Юридичного департаменту міськради (Сергій Бречка та Ігор Козак).

Обвинувачені по справі – екс-заступниця Кернеса Тетяни Овіннікової, головний архітектор Харкова Сергія Чечельницького, заступник головного архітектора міста Сергій Колоша та три засновники 8 обслуговуючих кооперативів – Костянтин Босенко, Олена Босенко та Власта Дударенко. Більш детально про справу у великому матеріалі Харківського антикорупційного центру.

У ході досудового розслідування встановлено, що Тетяна Овіннікова, Сергій Чечельницький, Сергій Колоша, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з групою осіб, діючи в інтересах засновників 8 обслуговуючих кооперативів (Костянтин Босенко, Олена Босенко та Власта Дударенко), сприяли у пособництві останнім незаконного заволодіння шахрайським шляхом земельними ділянками на території міста Харкова загальною площею 25,1 га, чим спричинили збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму майже 131 млн.грн.

За вказаними фактами Тетяні Овінніковій, Сергію Чечельницькому та Сергію Колоші повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст.28, ч. 2 ст. 364 КК України, а Костянтину Босенко, Олені Босенко та Власті Дударенко – у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.190 КК України.

За роки роботи Сергій Лазюк вів у Харкові ряд гучних справ, в тому числі пов’язані з діяльністю міської ради, а з 2016 року сам знаходиться під підозрою.

Як повідомляє «МедіаПорт», у 2006 році Лазюк відхилив позов міської прокуратури, яка намагалася опротестувати рішення депутатів Харківської міськради про надання російській мові на території Харкова статусу регіональної. У 2008 році він визнав невинними Геннадія Кернеса і Михайла Добкіна, щодо яких міліція склала адмінпротоколи за статтею «Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях, без мети збуту».

Під час президентських виборів у 2010-му році суддя Лазюк залишив без розгляду скаргу тодішнього губернатора Арсена Авакова, який заявив про «бездіяльність міської влади» і вимагав прибрати агітацію Януковича в день голосування. У 2010-му Сергій Лазюк присудив двом захисникам Лісопарку 15 діб арешту за опір міліції під час рубки дерев при будівництві нової дороги. У січні 2016 року СБУ і НАБУ «задокументували факт отримання хабара» суддею Дзержинського райсуду в сумі 1000 доларів. Прізвище судді силовики не називали, але на оперативних фото був Сергій Лазюк.