У власність харків’ян повернулись 3 гектари землі в лісопарку вартістю 120 мільйонів

Верховний суд 21 березня остаточно повернув харків’янам 3 гектари землі в Лісопарку, які міськрада незаконно у 2014 році безкоштовно виділила у власність обслуговуючого кооперативу “ЖБК “Резиденція”. Про це стало відомо з сайту генпрокуратури.

23 квітня 2014 року Харківська міськрада надала у власність “ЖБК “Резиденція” земельну ділянку площею 3 га (кадастровий номер 6310136600:10:001:0200) по Білгородському шосе, 34.
Будівництво мали виконати до кінця 2016 року.

Засновниками “ЖБК Резиденція” на момент отримання у власність ділянки були Олександр Карташов, Альона Вищнєвецька та Юрій Зал (людина з бізнес-оточення депутата Харківської міськради Ігоря Аріха). Раніше власниками кооперативу були – Олександр Коровкін, Сергій Руденко, Олексій Стародубов та Олександр Тімій. Коровкін та Тімій — особи з бізнес-оточення Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Олександр Коровкін та Олександр Тімій були засновниками біля десятка схожих кооперативів, які отримували землю за аналогічною схемою. Також Коровкін раніше був бізнес-партнером сина Геннадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ «Фірма «Діана», яке володіє Сумським ринком у Харкові.

Суд першої інстанції зазначив, що рішення міськради прийнято у встановленому Законом порядку, з додержанням усіх вимог чинного законодавства України, проте апеляційна колегія суддів прийшла до висновку, що “ЖБК “Резиденція” створено з порушенням Житлового Кодексу УРСР та Примірного статуту ЖБК. На думку Східного апеляційного господарського суду, Харківська міськрада при прийнятті рішення о виділенні земельної ділянки кооперативу, недотрималась вимог ст. 41 Земельного кодексу України, Житлового кодексу Української РСР та Примірного статуту.

Верховний суд залишив постанову Східного апеляційного господарського суду без змін.

За останніми даними експертів, ринкова вартість земельної ділянки складає 120 млн.грн.

За даними порталу “Харків times”, на цій ділянці побудували котеджне селище Redwood Park. Котеджі і земельні ділянки пропонуються для продажу.

Наразі незаконно відведені землі повернуто в комунальну власність.