У Люботині відхилили дешевшу пропозицію на виготовлення проєкту ремонту зруйнованого ліцею

Головна бухгалтерка ліцею у Люботині, яку призначили уповноваженою особою з питань публічних закупівель, відхилила найбільш економічно вигідну пропозицію з виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт навчального закладу та перерахувала 3,8 млн гривень гривень приватному підприємству. Про це стало відомо з повідомлення Харківської облпрокуратури.

Ліцею потрібен ремонт, бо будівлі навчального закладу зазнали руйнування внаслідок російського обстрілу.

Як вдалось дізнатись Харківському антикорупційному центру, мова йде про мистецький ліцей “Дивосвіт” у Люботині.

Фото – Харківська обласна прокуратура

До участі у закупівлі були допущені двоє учасників: ФОП Ковтун-Науменко Ольга Миколаївна з ціновою пропозицією 2 400 000 гривень, інший — ТОВ “Укрсервіспроект” – 3 830 000 гривень. Як наголошує прокуратура, пропозицію ФОПа бухгалтерка ліцею відхилила і перерахувала 3,83 млн грн ТОВ “Укрсервіспроект”.

На думку слідства, головний бухгалтер спричинила збитки державі у сумі майже 1,5 млн гривень. У той же час невідомо, чому саме головна бухгалтерка відхилила більш економічно вигідну пропозицію. 

В ухвалі суду від 20 вересня зазначено, що відхилення пропозиції відбулось у зв’язку з тим, що у складі тендерної пропозиції ФОП Ковтун-Науменко О.М. відсутній акт обстеження об’єкту, підписаний уповноваженою особою, а також всупереч умовам тендерної документації ця пропозиція не підписана кваліфікованим електронним підписом.

Також ліцей зазначив, що ФОП не виправив встановлені невідповідності.

У потенційних учасників також були питання до вимог в тендерній документації замовника, а саме: надання аналогічних договорів за 2022-2023 р.р. На думку, одного з потенційних учасників, ця вимога є дискримінаційною і нечесною, оскільки через повномасштабну війну у 2022-2023 роках більшість робіт та їхнє фінансування не проводили, а за діючими договорами було припинено взагалі. Тому була пропозиція взяти період за 2020-2021 роки.

Виявила порушення і Держаудитслужба, яка зазначила, що ФОП Ковтун-Науменко надав акт обстеження об’єкту за підписом, зокрема, представника замовника. Також аудитори зазначили, що пропозиція ФОП Ковтун-Науменко підписана електронним підписом, в якому: тип носія – незахищений, тип підпису – удосконалений, сертифікат – кваліфікований, а тому незрозуміло, чим керувався ліцей при розгляді цього питання.

Крім того, аудитори вважають, що ФОП Ковтун-Науменко своєчасно надав документи з виправлення встановлених невідповідностей.

Ліцей у своїй відповіді зазначає, що у ФОП Ковтун-Науменко відсутній акт обстеження об’єкту, підписаний уповноваженою особою. У складі тендерної пропозиції цього ФОП наданий акт огляду об’єкту, проте цей документ не може свідчити про відвідування об’єкту учасником, адже уповноваженою особою на підписання тендерної пропозиції та здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій від імені учасника є Ковтун-Науменко Ольга Миколаївна. Проте архітектор Шулевський Л. В. не є учасником, оскільки не здійснює організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Представники ліцею зазначають, що учасник не виправив невідповідності протягом 24 годин. По-друге, на думку закладу освіти, тендерна пропозиція ФОП Ковтун-Науменко не підписана кваліфікованим електронним підписом. При перевірці електронного підпису, накладеного на пропозицію ФОП Ковтун-Науменко, на сайті czo.gov.ua з’являється інформація, що тип носія – незахищений, тип підпису – удосконалений.

Ми звернулись у ліцей за коментарем стосовно цієї справи.

“Адміністрація  КЗ “Люботинський мистецький ліцей “Дивосвіт” Харківської обласної ради діє виключно згідно з чинним законодавством України. У правовій державі, такою якою є Україна, вирок визначається судом. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Відповідно до ст.222 Кримінально-процесуального кодексу України на час, поки йде розслідування, будь-які дії, коментарі, різного роду дописи можуть розцінюватися як дії, що перешкоджають слідству”, – повідомили у навчальному закладі.

#хац_контроль