У Харкові витратять понад 10 мільйонів гривень на ремонт студентської лікарні за засекреченими цінами

Комунальне некомерційне підприємство “Міська студентська лікарня” уклало угоду з ТОВ “Авєга” щодо проведення ремонту у будівлі лікарні на суму 10,7 млн грн.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Мова йде про капітальний ремонт частини приміщень шостого поверху будівлі стаціонару студентської лікарні. Фактично йдеться про внутрішні роботи. Планується, що ремонт виконають за власні кошти лікарні. Роботи будуть оплачувати протягом 2024-2025 років. 

На торги прийшов лише один учасник. Кошторис на проведення робіт у студентській лікарні не завантажили. ТОВ “Авєга” є постійним виконавцем ремонтних робіт у харківських лікарнях, і відсутність кошторисів у нього – традиція.

У тендерній документації до цієї закупівлі представники “Авєга” завантажили два договори з актами виконаних робіт. Перший стосується ремонту клубу “Ровесник” на Салтівці у листопаді 2022 року, а другий – ремонту поліклініки №9 навесні 2023 року.

Виявляється, що у клубі “Ровесник” “Авєга” ставила віконні блоки по 8000 гривень за квадратний метр, хоча в той період у Харкові підрядники  встановлювали вікна по 4-5 000 гривень за квадратний метр. В угодах на відбудову багатоповерхівок у Харкові (“Ровесник” розташований на першому поверсі звичайної багатоповерхівки), ціна виконних блоків була вказана 4,5-5,5 тис. грн за квадратний метр.

Щодо ремонту поліклініки № 9, то тут теж є позиції, ціна на які була відчутно завищена. Наприклад, на сантехніку, де в цілому купа позицій мають ціну в 3-4 рази вище, ніж вартість аналогічних кранів та американок у будівельних маркетах. За цементно-піщану суміш “Майстер” платили майже 8 грн за кілограм, хоча навіть зараз ринкова ціна цієї суміші близько 5 грн за кілограм. Дверні блоки з металопластику коштували 15 000 грн за квадратний метр – це майже вдвічі завищена ціна. Викликає питання й вартість таблички “Укриття” – майже 10 000 гривень.

Чергові мільйони гривень на ремонт харківської лікарні будуть освоєні за прихованими цінами.

Директором та засновником ТОВ “Авєга” є Сергій Цомах.

#ХАЦ_Контроль