У СКАНДАЛЬНІЙ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБІ ЗА 4 ДНІ ОСВОЇЛИ 2 МІЛЬЙОНИ НА ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 width=

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області наприкінці минулого року уклало 5 угод на проведення лабораторних досліджень загальною вартістю 2,27 млн грн.

Про це стало відомо з сайту «Прозорро».

Зокрема, 1.38 млн. грн. та 768,38 тис. грн. отримало Державна установа “Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” за проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду.

Окрім, держустанови, гроші отримали й приватники. Так ТОВ “Академтест” перерахували 24500 грн.

Засновниками фірми є Артем Горлов, Галина Череватенко, Ірина Кормілець та ТОВ “НПП “Міжнародні стандарти і системи” Ігора Сергейчука.

Варто відзначити, що всі угоди були підписані 26 грудня 2017 року. А всі акти виконаних робіт щодо проведення досліджень були виконані в період 26-31 грудня 2017 року.

У відповідь на звернення депутата Харківської облради Дмитра Булаха, яке є у розпорядженні ГО «ХАЦ», в 2016 році ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області провело лише 6 досліджень (всі у грудні), в 2017 році мова йшла вже про понад 50 тис. досліджень, але всі вони за документами були проведені у період 26-31 грудня.

За цей період нібито провели 27469 досліджень питної води з централізованих та нецентралізованих джерел, 10484 досліджень атмосферного повітря, 6910 вимірювань фізичних факторів середовища життєдіяльності людини, 2200 досліджень неонізуючого випромінювання, 1928 досліджень шуму, 1639 досліджень питної води, 840 досліджень параметрів повітря у дитячих закладах тощо.

Все це встигли за чотири дні, або просто потрібно було освоїти кошти до кінця року.

Всі договори були підписані Олександром Тертишником.

Нагадаємо, що нещодавно у Харкові завідувача сектора з питань запобігання корупції в Держпродспоживслужби в Харківській області затримали за підозрою в отриманні хабара розміром 8 тисяч доларів.


Після чого, Олександра Тертишника було звільнено з посади.

На даний час, в.о. керівника ГУ є Тетяна Колпакова, яка працювала у 2010-2014 роках головним державним санітарним лікарем Харківської області, а в останній час була начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

*****
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Харківський антикорупційний центр». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.