У Балаклії розтратили півмільйона гривень на ремонті фонтану

Прокуратура направила до Балаклійського районного суду Харківської області обвинувальний акт стосовно директора ТОВ “Фонтан-Град”, Андрія Маковєєва, за ч. 4 ст. 191 КК України щодо заволодіння бюджетними коштами під час проведення ремонту фонтана в Балаклії. Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

4 жовтня 2018 року Андрію Маковєєву було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

23 жовтня 2018 року стосовно підозрюваного Андрія Маковєєва було застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

28 жовтня 2018 року на електронну пошту слідчого надійшла заява підозрюваного Андрія Маковєєва про те, що він виїхав до Російської Федерації у зв’язку з хворобою його матері.

В січні 2019 року Андрія Маковєєва було оголошено в міжнародний розшук за обліками Генерального секретаріату Інтерполу.

Андрій Маковєєв не повертався в Україну з того часу.

Договір на проведення капітального ремонту та реставрації світлодинамічного фонтана Управління житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міськради уклало з ТОВ «Фонтан-Град» 2 серпня 2017 року, вартістю 1,46 млн.грн.

Мова йде про капітальний ремонт фонтану по вул. Центральна в м. Балаклія.

Угоду уклали по допороговій процедурі без відкритих торгів на фактично максимально можливу для цього суму. Крім того, замовник не виклав проектно-кошторисну документацію.

ТОВ «Фонтан-Град» було створене 19 липня 2017 року, а вже за два тижня отримало підряд від Балаклійської міськради.

Відповідно до документів, за виконані роботи підрядник отримав близько 1,5 млн. грн. Однак за даними слідства, вартість своїх послуг ТОВ “Фонтан-Град” зависило на 518,4 тис.грн.

Встановлено, що підрядник двічі вносив до актів прийому-передачі недостовірні відомості. Перший документ, де вартість робіт була завищена майже на 180 тис.грн., у вересні 2017 року погодила й підписала начальниця профільного управління Балаклійської міськради. Другий, у якому директор ТОВ “Фонтан-Град”, Андрій Маковєєв, зайво нарахував собі понад 330 тис.грн., – головний спеціаліст управління.

Обом чиновникам оголошені підозри у службовій недбалості (ст. 367 КК України) та обвинувальні акти скеровані для розгляду до суду.

Андрій Маковєєв також є і власником ТОВ “Фонтан-Град”.

Раніше дружина Маковєєва, Оксана, займала посаду начальника відділу організаційно-аналітичної роботи управління організаційно-документального забезпечення ХОДА.