Друзі, після виходу на нашій Фейсбук-сторінці матеріалу “Талановиті сім’ї харківського метро. Частина 1. Юхно”, нам почали ставити питання в коментарях, повідомленнях “Коли буде продовження, коли друга частина?”
Ну ви ж не мали сумнівів, що ми ще не все сказали про талановиті сім’ї харківського метро? Тому тримайте — ось вона друга частина, а точніше, продовження першої частини.
Друга частина — Поліщук/Юхно.
Нагадуємо, що Тетяна Юхно разом зі своєю донькою, Дарією Тетянчук (дівоче прізвище – Юхно), отримали від метрополітену 14 підрядів на загальну суму майже в 5 мільйонів гривень. Протягом декількох років Тетяна та Дарія поставляли у “підземку” товари за завищеними цінами. Лише на трьох закупівлях ми побачили відверту переплату в 650 тис.грн.
Але, як виявилось, у Тетяни Юхно, окрім Дарії Тетянчук, є ще старша донька — Ольга Вікторівна Поліщук (дівоче прізвище — Юхно). І старша донька також є улюбленицею харківського метрополітену. Ольга Поліщук отримала протягом 2017-2019 років від метрополітену 10 підрядів прямими договорами (без проведення аукціонів), більше ніж сестра та більше ніж мати, на загальну суму 3,37 млн.грн.
Чоловік Ольги Поліщук, Богдан Владиславович Поліщук, отримав протягом 2016-2018 років від метрополітену 5 підрядів на загальну суму 7,48 млн.грн.
На сім’ю Поліщук — 10,85 млн.грн. А якщо ще додати сім’ю Юхно/Тетянчук, то фактично одна сім’я отримала від метрополітену 29 підрядів на загальну суму 15,8 млн.грн.
Зареєстрований Богдан Поліщук в селі Городнє Краснокутського району, де зареєстрована і Тетяна Юхно. Більш того Тетяна Юхно та Богдан Поліщук зареєстрували свої ФОПи в одному будинку по вул. Новостроївська, 17. Дарія Тетянчук (Юхно) раніше також була зареєстрована в Краснокутському районі, в сусідньому з Городнє селі – Козіївка. Ось такий “кущ” ФОПів створив харківський метрополітен в селі Городнє Краснокутського району Харківської області.
А тепер, за аналогією з першою частиною, саме цікаве. Переплата з якою Богдан Поліщук поставив дверні навіси ПДН-74 на метрополітен.
В кінці грудня 2018 року КП “Харківський метрополітен” прямим договором придбав дверні навіси ПДН-74 на 44% дорожче, ніж такі самі дверні навіси в жовтні 2018 року придбав КП «Дніпровський метрополітен». Якби КП «Харківський метрополітен» купив би дверні навіси ПДН-74 за дніпровською ціною, то було би зекономлено 144,25 тис.грн.
Це “великий прогрес” сім’ї Поліщук/Юхно та харківського метрополітену. В лютому 2018 року КП “Харківський метрополітен” придбав у Тетяни Юхно дверні навіси ПДН-74 з ще більшою переплатою. На 57% дорожче, ніж в Дніпрі.
Ось така “конкуренція” існує на поставках дверних навісів на харківський метрополітен. Один раз поставить Тетяна Юхно, в інший раз — її зять, Богдан Поліщук. І поставить з переплатою не в 57%, а всього в 44%.
Збиток КП “Харківський метрополітен” в 2018 році склав 131,1 млн.грн.
Нагадаємо, що з 7 лютого вартість проїзду в метро збільшилась з 5 до 8 гривень.
«Харківський антикорупційний центр» подав позов до суду, щодо порушення процедури встановлення нових тарифів виконкомом Харківської міськради.
19 лютого суд задовольнив клопотання ХАЦ, щодо прийняття заходів забезпечення позову у вигляді повернення вартості проїзду до 5 грн. до того часу, доки суд не розгляне питання по суті. Але мерія та КП «Харківський метрополітен» не виконують ухвалу суду.
На думку гендиректора КП «Харківський метрополітен» Вячеслава Стаматіна, тариф у 8 грн. також не покриває витрат підприємства.
Ми впевнені, що кожен, хто прочитає цей матеріал, зробить свої висновки щодо збиткової діяльності харківського метрополітену. 4 ФОПи з однієї сім’ї. 29 договорів. З яких 27 підписані за процедурою прямого договору, без проведення торгів. Майже 16 мільйонів гривень.