СПРАВА АЛІМПІЄВА: СУД ВИРІШИВ НАЧАЛЬНИКА ХАРКІВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ ПІД ВАРТОЮ, З МОЖЛИВІСТЮ ЗАСТАВИ У 1,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

 width=

Суд взяв під варту на 60 дім начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім Кожедуба генерала – майора Андрія Алімпієва, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та розтраті коштів, що призвело до втрати вузом 2,4 млн. грн. Також суд передбачив заставу у сумі 1,5 млн. грн.

Про це йдеться в ухвалі судді Дзержинського районного суду міста Харкова Світлани Наумової.

Алімпієва та його заступника Ігора Нікіфорова (його залишили під вартою з можливістю застави у 1 млн. грн.) підозрюють у зловживаннях під час закупівлі палива у 2016 році.

Після проведення тендеру, керівники вузу підписували додаткові угоди з постачальниками палива, згідно яких виросла ціна за одиницю товару. При цьому ніяких доказів коливань цін на ринку до цих угод не додавалось. До угод додавали довідки торгівельно-промисловою палати щодо ринкових цін на паливо. При цьому ці ціни могли були набагато нижчими, ніж ті, що писали у додатковій угоді.


Так, наприклад, в додатковій угоді № 2, укладеній між ХНУПС ім. Кожедуба та TOB «Татнефть – АЗС – Україна» ціна за 1 кг палива зростає з 17,18 грн. до 18,9 грн. При цьому до угоди додається довідка, де вартість палива в середньому коливається від 15 до 16 грн./кг.

Проблеми з використанням коштів у вузі підтвердила й перевірка Рахункової Палати. За словами військових прокурорів, аудитори РП нарахували 3,5 млн. грн. збитків від неефективного використання бюджетних коштіів. А ось судово-економічна експертиза показала збитки на суму 2,4 млн. грн.

Особисто Алімпієв у суді всі звинувачення відкидає. Він визнає, що у аудиторів були питання, але нічого й близького до криміналу.

Цю справу Алімпієв вважає «замовною», зокрема, через земельні суперечки між відомствами. Так, за його словами, він виступає проти передачі з балансу вузу декількох об’єктів, зокрема, земельної ділянки на вул. Клочківській.

Після оголошення ухвали, Алімпієв заявив, що планує довести свою невинуватість. Щодо внесенння застави, то за словами військового, у нього немає таких коштів.

Варто відзначити, що у залі суду Алімпієва підтримували представники ХНУПС ім. Кожедуба. Якщо зранку їх було близько 150 чоловік, то ввечері залишилися кілька десятків.

Нагадаємо, що 17 листопада, в п’ятницю ввечері, у Харкові відбулось гучне затримання начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім Кожедуба генерала – майора Андрія Миколайовича Алімпієва, який очолює університет з жовтня 2015 року.