Суд виніс пом`якшений вирок колишньому поліцейському за роботу на росіян під час окупації Куп`янська

Суд визнав винним колишнього українського поліцейського в зайнятті посади у псевдополіції в окупованому Куп’янську та призначив покарання у виді позбавлення волі на вісім років, із конфіскацією майна. Про це йдеться у вироку Червонозаводського райсуду Харкова від 13 листопада.

За даними Харківського антикорупційного центру, мова йде про уродженця Куп’янська Дмитра Сапегіна.

Фото Сапегіна: телеграм-канал “Харьков 1654” 

Після відбуття основного покарання Сапегін не зможе займати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування наступні 10 років.

Варто зауважити, що Сапегін звинувачувався за ч. 7 ст. 111-1 КК України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території), за якою передбачено позбавлення волі на строк від 12 до 15 років, з забороною займати певні посади протягом десяти-п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Прокурор у даній справі вважав за доцільне призначити згідно положень ст. 69 КК України покарання нижче встановленої у санкції статті.

Це вже другий подібний випадок на Харківщині. До цього за цією статтею шість років позбавлення волі отримав пенсіонер міліції з Куп’янська Олексій Тарасов. Він у період з 5 липня по 9 вересня минулого року добровільно займав посаду так званого “полицейского взвода патрульной службы управления внутренних дел ВГА Харьковской области”.

Із вироку суду Сапегіну стало відомо, що він працював черговим на залізничній станції (запасний по станції Білий Колодязь 4 класу (проміжна) регіональної філії “Південна залізниця” АТ “Укрзалізниця”.

ХАЦ з’ясував, що раніше Сапегін працював в українській поліції, з жовтня 2014 по 2016 рік. У листопаді 2015 року він був призначений інженером Куп’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області з присвоєнням спеціального звання лейтенанта поліції. У лютому 2016-го його призначили інспектором сектору реагування патрульної поліції Дворічанського відділення поліції Куп’янського відділу поліції.

У вересні 2016-го він не пройшов переатестацію через службову невідповідность і був звільнений з поліції. Після цього Сапегін подав позов до суду щодо поновлення на посаді в поліції, і суд першої інстанції його поновив на посаді, визнавши наказ про звільнення протиправним. Головне управління поліції у Харківській області подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, але за день до засідання відкликали скаргу.

ХАЦ робив аналітику п’ять років тому про результати переатестації в Харківській області. На той момент у регіоні з поліції через службову невідповідність було звільнено 261 працівника. З них поновлено за рішеннями судів – 242 (це 92,7%). У підсумку, після оскарження в судах – звільнено зі служби в поліції після атестації у Харкові та області в 2016-2017 роках – 19 осіб, це 0,3% від загальної кількості працівників, які прийшли на атестацію. Це менше однієї людини на райвідділ поліції в місті та області.

Як встановило слідство, Сапегін, перебуваючи в окупованому Куп’янську, добровільно з серпня по вересень минулого року займав посаду у незаконно створеному окупаційною адміністрацією правоохоронному органі, а саме “оперуполномоченного отделения по контролю за оборотом наркотиков отдела уголовного розыска Отдела полиции № 1 (дислокация г. Купянск) Управления внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области”.

Сапегін виконував покладені на нього обов`язки з відбору відбитків пальців у громадян, яких доставляли до відділу т. зв. поліції та заповнення дактилокарт.

Сапегін свою провину визнав повністю, у скоєному щиро розкаявся. Зазначив, що після окупації Куп`янська військами країни-агресора рф він залишився на окупованій території за власним бажанням. Наприкінці липня 2022 року він погодився на пропозицію представника органу окупаційної влади зайняти посаду в незаконного правоохоронному органі.

Декілька свідків впізнали Сапегіна як людину, що відбирала відбитки пальців у “відділі поліції” в часи окупації.

Цікаво, що 3 серпня під час обрання запобіжного заходу Сапегін провину не визнавав, а пояснив, що з окупаційною адміністрацією не співпрацював, жодних посад у створених окупаційною владою органах не займав.

#хац_контроль