Суд відмовив СБУ провести спецрозслідування щодо ексдепутата-регіонала Харківської облради, якого підозрюють у співпраці з російськими окупантами

Суд відмовив у задоволенні клопотання Управління СБУ в Харківській області про здійснення спеціального досудового розслідування щодо керівника та власника СТОВ Агрофірма ім. Шевченка з села Кирилівка Чугуївського району Олега Супруна, якого підозрюють у допомозі державі-агресору, пособництву російській армії та окупаційній адміністрації. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду Харкова від 9 серпня.

Фото: “Сільські Вісті”

Супрун 3 серпня 2023 року електронним шляхом надав до суду письмові заперечення на клопотання слідчого УСБУ в Харківській області, у яких попросив суд відмовити у наданні дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування. Він запевняє, що не ухиляється від спілкування зі слідством, оскільки його номер телефону органу досудового розслідування відомий, свою електронну адресу він не змінював та веде активне листування із СБУ, прокуратурою, НАБУ, з тим же прокурором та слідчим. Це начебто він їх постійно розшукує, бо хоче дати свідчення щодо сфальшованого, на його думку, провадження.

Супрун зазначає, що потрапив в окупацію. Акцентує увагу на тому, що ніяких посад в окупаційній адміністрації рф не обіймав, жодного разу не виїздив за межі села Кирилівка, жодного разу ні з ким з окупаційної адміністрації рф не зустрічався та не спілкувався. Супрун повідомляє, що агресори вимагали від нього як публічної особи виступити на їхню підтримку та переоформити підприємство за російським законодавством. Він начебто чинив опір як міг, нічого з того, що вимагали, не зробив та сподівався, що отримає від своїх подяку. Але не так сталося, як гадалося. Також зазначає, що він є заслуженим працівником сільського господарства України, почесним громадянином Вовчанського району, нагороджений відзнакою Харківської обласної ради “Слобожанська Слава”, а отже, є патріотом своєї Держави. 

Супрун зазначив, що начебто вивів з ладу екскаватор, щоб окупанти не могли рити окопи, під дулом автомата доламав ворожий ГРАД, що перевернувся, передавав інформацію про рух ворожих колон через село для ЗСУ голові Печенізької ОТГ, бо більше було нікому.

Захисник Супруна зазначив, що стороною обвинувачення не надано доказів про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук. Зазначив, що Супрун у зв`язку з тим, що не було можливості виїхати на територію України під час окупації села, де він проживав, з метою збереження життя, разом із родиною виїхав в кінці травня 2022 року на територію рф, де вони пробули декілька днів та виїхали на територію країни Європейського Союзу. 16 червня 2022 року Супрун отримав тимчасовий дозвіл на проживання в Бельгії, де він начебто разом зі своєю родиною проживає.

З порталу “Судова влада” стало відомо, що 11 серпня на цю ухвалу суду прокуратура подала апеляційну скаргу.

СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка до повномасштабного російського вторгнення в Україну – це одне з найбільших підприємств колишнього Вовчанського району (зараз Чугуївського району).

ХАЦ у грудні 2022 року повідомляв про те, що в тексті підозри було зазначено, що Олег Супрун з березня 2022 року добровільно на постійній основі надавав російській армії пальне, по 20 літрів кожного дня, яке зберігалось на СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка. Також аграрій надав вказівки працівникам свого підприємства ремонтувати російську військову техніку та зберігати її в гаражах підприємства. Як стверджує СБУ, автомобілі СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка використовувались російською армією для переміщення та зведення фортифікаційних споруд. Натомість власник агрофірми отримав дозвіл на проведення посівної кампанії та подальшого збору урожаю.

Текст підозри

Крім цього, Супрун, за версією СБУ, ще в березні 2022 року надав вказівку працівникам свого підприємства за допомогою телескопічного навантажувача “Manitou” та автомобіля “Камаз”, які перебувають на балансі вказаного підприємства, допомагати російським військовим перевозити бетонні блоки для облаштування блокпостів. Вже у квітні аграрій надав вказівку працівникам свого підприємства вирубати дерева з метою їх подальшого використання для облаштування бліндажів російської армії. Того ж місяця Супрун дав вказівку працівнику свого підприємства за допомогою телескопічного навантажувача “Manitou” допомогти російським військовим витягнути з кювету артилерійську техніку БМ-21 “Град”. Для цього аграрій виїжджав особисто на місце події.

У період березня-травня 2022 року, як повідомляє СБУ, Супрун, маючи добрі стосунки з окупаційною адміністрацією та російськими військовими, почав видавати за своїм підписом та печаткою СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка довідки працівникам підприємства та жителям села Кирилівка, щоб вільно пересуватись під час комендантської години.

За інформацією руху “Чесно”, у 2020 році Супрун балотувався від партії “Слуга народу” до Харківської облради, але не був обраний.

У 1998 та 2002 роках Супрун обирався до Вовчанської райради. У 2006 році став депутатом Харківської облради від “Партії регіонів” та очолив постійну комісію з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. У 2006 та 2007 роках балотувався від “Партії регіонів” до Верховної ради, але так і не був обраний. У 2010 році від “Партії регіонів” обрався до Червоноармійської сільської ради Вовчанського району, а вже в 2015 році став вдруге депутатом Харківської облради від партії “Наш Край”, де, за даними газети “Сільські вісті”, став заступником голови комісії з питань аграрної політики, земельних відносин і природокористування.

За даними порталу “YouControl”, з 2005 по 2010 роки Супрун був керівником Вовчанської районної організації “Партії регіонів”. Станом на зараз Супрун є керівником та власником приватного сільськогосподарського підприємства ім. Т,Г. Шевченка з Кирилівки, керівником та власником СТОВ Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка та керівником, власником ТОВ “Ресокс”, яке спеціалізується на розведенні молочних порід худоби.

За даними сайту Вовчанської райради, Супрун є заслуженим працівником сільського господарства України, неодноразово нагороджений грамотами Міністерства аграрної політики, відзнаками Харківської обласної ради та обласної державної адміністрації.

Цікаво, що в матеріалі газети “Сільські вісті” від серпня 2017 року зазначається, що Агрофірма імені Т. Г. Шевченка Олега Супруна передала в зону АТО для спецпідрозділу “Альфа” двомісний вертоліт “Робінсон-22”.

#хац_контроль