В Харкові продовжується суд над заступником директора з маркетингу ДП «Завод «Електроважмаш» Романом Довгим щодо зловживання посадовою особою службовим становищем та заподіянні збитків на суму понад 37 млн. грн.
1 листопада відбувся допит представників потерпілої сторони -ДП «Електроважмаш».
Нагадаємо, що суд досліджує придбання електродвигуна казахстанською фірмою «ТОО «Оркен».
Двигун був виготовлений ДП «Електроважмаш» та за документами проданий британській компанії «Conor Trading» (представником якої був Віталій Кащєєв) за 1,4 млн. дол.
Але реально постачання цього двигуна за ціною майже 3 млн дол здійснювалася через ТОВ «Торговий Дім «Електроважмаш» (директором був вказаний Віталій Кащєєв), що нібито виступав офіційним представником державного заводу. У приватників був «папірець» підписаний заступником директора заводу Сергієм Шевченко , який надавав їм ексклюзивні дистриб’юторські права на території Казахстану. Зараз представники заводу говорять про те, що цей документ не був офіційно завізований та не мав ніякої юридичної сили.
Правоохоронці вважають, що був зговор між представниками приватного ТОВ «Торговий Дім «Електроважмаш» та Романом Довгим що призвело до недоотримання прибутку підприємством.
Саме за розтрату цієї дельти у сумі 37 млн. грн. й судять Романа Довгого.
Представники заводу у суді підтримали прокурорів САП. Юрист ДП «Завод «Електроважмаш» Михайло Червінський розповів, що незважаючи на те, що на заводі всі розуміли, що кінцевим отримувачем двигуна є фірма «Оркен», виконання контракту для поліпшення його умов не зупинялось.
За документами контракт заводу з британцями був економічно доцільним. Але при цьому Червінський зауважив, що економічний блок підприємства підпорядковувався батькові Романа Довгого – Олексію Довгому.
«Син вів переговори, а батько робив розрахунки», – вимовив у судовому засіданні Червінський.
Також представник заводу не виключив, що Роман Довгий пришвидшував відправку двигуна, коли почалася перевірка підприємства з боку міністерства.
Представники заводу також повідомили, що подали цивільний позов проти Романа Довгого, щодо компенсації наданих заводу збитків у сумі 37,23 млн. грн.
Адвокати Довгого не згодні з сумою збитків, адже угоди між заводом та британцями і торговим домом та «Оркеном» не тотожні.
Крім того, адвокати наголошували, що рішення щодо цього контракту приймав не лише Довгий. Зокрема, на їх думку останнє слово мало бути за в.о. директора Дмитром Костюком.
Наступне засідання по цій справі відбудеться 11 грудня.