СУД НЕ ОШТРАФУВАВ РУСЕЦЬКОГО ЗА НЕПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИДБАННЯ АВТІВКИ, ТОМУ ЩО ДЕПУТАТ ЗАЯВИВ, ЩО В НЬОГО НЕ БУДО ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ

 width=

Суд не став притягувати депутата Харківської облради Анатолія Русецького (фракція «БПП Солідарність») до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Про це стало відомо з постанови Балаклійського районного суду від 26 жовтня 2017 року.


Розгляд цієї справи не могли довго розпочати через не може розпочатися через відводи суддів.

Мова йде про адміністративне правопорушення, передбаченого ст.52 ЗУ «Про запобігання корупції», за ч.2 ст.172-6 КУпАП (неподання інформації про суттєві зміни у майновому стані).

Як писав ХАЦ, депутат Харківської облради Анатолій Русецький(фракція «БПП «Солідарність») з запізненням повідомив НАЗК про придбання автомобіля BMW 730D 2017 року випуску.

Про придбання автомобіля Русецький повідомив у жовтні, хоча автомобіль було придбано 8 серпня.

Нагадаємо, що згідно ч.2 ст 52 Закону України Про запобігання корупції, депутат повинен був повідомити НАЗК про суттєвої зміни у майновому стані протягом 10 днів, але не зробив цього.

Зробив він це лише на початку жовтня.

Також варто відзначити, що подібних коштів для придбання БМВ за 3 млн. грн. в декларації Русецького не було.

ХАЦ подав заяву до НАЗК, щодо виявлених порушень, за матеріалами якої контролюючий орган призначив повну перевірку декларації Русецького.

Справа була направлена до суду, де двоє суддів взяли відводи та не захотіли розглядати протокол, а третій суддя – Носов взагалі звільнив його від відповідальності.

У суді Русецький пояснив що, після набуття права власності на автомобіль у нього не було доступу до мережі Інтернету, так як з 09.08.2017р. по 11.08.2017р. знаходився у відрядженні в м. Одеса, та з 15.08.2017р по 19.08.2017р. перебував за кордоном в приватній поїздці, а за місцем проживання в нього немає доступу до мережі Інтернет.

А повідомлення до НАЗК ніби то його помічник відправив звичайною поштою 18 серпня.

Тож суд звільнив Русецького від відповідальності.

Цікаво, що Русецький не міг знайти час та можливість повідомити НАЗК про придбання автомобіля за 3 млн.. грн., але 13 серпня він відмітився на святкуванні у селі Гусарівка.

14 серпня знайшов час та можливість поїхати на свято до села Борщівка.


У суді Русецький
розповів, що 11 серпня був у Одесі, але того ж дня він приймав участь у роботі розширеної колегії РДА, про що пише офіційний сайт.

Ось такий зайнятий депутат, у якого різко пропадає інтернет, коли потрібно подавати інформацію до НАЗК, але знаходиться, коли потрібно піаритися.