У Фонді гарантування вкладів заявили, що нерухомість “Мегабанка” незаконно переписали: перелік фігурантів

Фонд гарантування вкладів заявив, що за один день на приватну особу переписали об’єкти нерухомості АТ «Мегабанк» у Харкові на суму майже 361 млн грн. 

Про це повідомила пресслужба Фонду.

Фонд заявив, що звернувся до СБУ із заявою про вчинене кримінальне правопорушення.

Мова йде про те, що, банк було позбавлено права власності на його одні з найліквідніших активів, загальною вартістю майже 361 млн грн, а саме: нежитлові приміщення за адресою м. Харків, вулиця Сумська, 39; нежитлові приміщення за адресою м. Харків, вул. Донця-Захаржевського, 6/8; нежитлові приміщення за адресою: м. Харків, вулиця Академіка Павлова, 160.

У фонді заявляють, що нерухомість на початку лютого 2022 року  банк передав в іпотеку двом юридичним особам – SIA «Royal Pay Europe» (ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП») та STARTLING LIMITED – як забезпечення виконання своїх зобов’язань перед ними. 

“На момент укладання іпотечних договорів банк уже мав проблеми із ліквідністю, тому законність проведення таких угод є питанням для судового розгляду!, – йдеться у заяві.

Але доки суд розглядав процес, 16 лютого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу на ім’я Журавель М.В. було перереєстровано право власності на майно банку загальною вартістю майже 361 млн грн на сторонню особу – Джунь Наталію Іванівну. Підставою для здійснення реєстраційних дій став договір купівлі-продажу. 

Зараз Фонд звернувся до суду та буде намагатися заборонити подальші реєстраційні дії з цим майном.

“Від повернення цих активів залежать перспективи розрахунку із кредиторами банку. На сьогодні загальна сума акцептованих вимог кредиторів АТ “Мегабанк” становить понад 8 млрд грн”, – йдеться у заяві банку.

Варто зазначити, що 12 січня 2023 року  Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження економічних санкцій стосовно юридичної особи – ТОВ “Роял Пей Юроп” (Royal Pay Europe) з юридичною адресою у Латвії.


“Санкції передбачають такі заходи на 5 років: блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинка виконання економічних та фінансових зобов’язань, заборона участі у приватизації та оренді державного майна, заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції.

Також санкції 10 березня були накладені на Аарона Мхітаряна – менеджера STARTLING LIMITED . 

Крім того, “Харківському антикорупційному центру” в судовому реєстрі вдалося знайти інформацію про подання позовів стосовно цього майна. Окрім банку та латвійної компанії в ньому фігурує ще одна компанія – TOB “Опціон-Трейд”. 

ТОВ “Опціон-Трейд” належить Фондовій компанії “Інвеста” Віктора та Олени Суботіних – колишніх акционерів “Мегабанку”.

Royal Pay Europe – записане на Сергія Кондратенка – бізнесмена, який має кіпрське громадянство. Фірма Кондратенка надавала послуги у сфері грального бізнесу. Згідно з відкритими даними, Royal Pay є брендом, який об’єднує компанії, що надають послуги у сфері електронної комерції, у тому числі з обробки електронних платежів.

Кіпрська  STARTLING LIMITED записана на Галіну Кондратенко.

Деякі ЗМІ вказують фірму Кондратенко партнером російської гральної компанії Xbet.

Щодо Наталії Джунь, то вна довгі роки була телевізійною продюсеркою, яка працювала на телеканалах “Інтер”, “НТН”. Зараз вона є директоркою ТОВ “Телестудія Служби інформації”, яке входить до структур Дмитра Фірташа.

Довідка: 2 червня 2022 року Правління Національного банку України ухвалило рішення  віднести АТ “МЕГАБАНК” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України.