Став відомий вирок керівниці соціального центру у Шевченковому

Суд визнав винною у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) виконуючу обов`язки завідуючої Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у селищі Шевченкове. Їй призначили покарання у виді позбавлення волі на сім років із позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування 12 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Орджонікідзевського райсуду Харкова від 23 листопада.

Як вдалось дізнатись ХАЦ, мова йде про Марину Григорівну Нагайцеву.

У вироку суду йдеться, що в кінці червня 2022 року Нагайцева вступила у контакт з представниками збройних формувань рф, зайняла посаду “виконуючої обов`язки завідуючої Територіального центру соціального обслуговування військово-цивільної адміністрації Куп`янського району (Шевченківське відділення)”. Як зазначається, жінка брала участь у нарадах керівництва, проводила збори підлеглих працівників, організовувала прийом на роботу до територіального центру місцевих мешканців, отримувала гуманітарну допомогу від окупаційної влади та газети “Харьков Z” для подальшого розповсюдження серед своїх підлеглих та підопічних, складала документи та графіки роботи працівників, а також у її присутності здійснювали оплату праці працівникам російськими рублями.

Нагайцева свою провину не визнала. Пояснила, що у червні 2022 року її примусили зайняти посаду в незаконно створеному органі окупаційної адміністрації рф, оскільки хтось повинен був керувати соціальними робітниками. За її словами, вона не могла відмовитися від посади, оскільки не мала змоги виїхати на підконтрольну Україні територію: у неї не було грошей і вона одна виховувала неповнолітню дитину, на її утриманні також була матір. Нагайцева каже, що до неї неодноразово приїжджали невідомі особи і примушували виходити на роботу, погрожували їй, вдарили. Під час окупації Шевченкового територіальний центр не припиняв працювати. Нагайцева каже, що її посада була фейковою, вона лише ходила на роботу, мала ключі від будівлі. Вона підтвердила, що під час роботи підписувала табель, де була зазначена її посада як завідуючої центром. Зазначила, що вказівку роздавати газети вона не давала, гуманітарну допомогу не роздавала і наказувала це робити.

У той же час працівниця цього центру у показаннях повідомила, що Нагайцева давала їй вказівки по роботі. Свідок бачила в її кабінеті листівки і продовольчі набори. Зазначає, що Нагайцева сказала роздати гуманітарку та листівки підопічним. Двічі на тиждень вона та інші соціальні працівники звітували Нагайцевій про роботу. 

Інший свідок зазначила, що до квітня 2022 року вона була директором Центру соціальних послуг у Шевченковому. Жінка відмовилася працювати директором незаконно створеного центру соціальних послуг, через що їй стали погрожувати, і вона вимушена була виїхати до Полтави. 

Ще декілька свідків, які раніше працювали з Нагайцевою, зазначили, що їх не примушували виходити на роботу до центру соціального обслуговування.

#хац_контроль