Справу щодо заворушень у харківській міськраді передали до суду. Серед обвинувачених – учасник вчорашньої бійки на меморіалі слави

9 травня, під час покладання квітів до Меморіалу Слави у Харкові, дуже активним учасником в сутичках та бійці був Артем Шокало. Колишній боєць Оплоту. Саме Артему Шокало була оголошена підозра за участь у масових заворушеннях у Харківській міськраді 20 червня 2018 року. Підозру Артем отримав ще влітку 2018 року.

Ми вирішили дізнатись, а що там з розслідуванням подій у міськраді 20 червня 2018 року. На якій стадії воно перебуває.

Виявилось, що справу по Шокало виділили в окреме провадження від 13 грудня 2018 року. Справа вже передана до Дзержинського райсуду міста Харкова.

У справі двоє обвинувачених. Окрім Артема Шокало, це Микита Калита. Про це стало відомо з ухвали Дзержинського райсуду від 6 лютого 2019 року.

Калита працює старшим лаборантом кафедри фізичних основ електронної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки (ФОЕТ ХНУРЕ). Обвинувачується по ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб).

Артем Шокало працює тренером Федерації «фрі-файту» України, раніше судимий в 2016 році за ч.2 ст.345 КК України.

Вирок Шокало отримав за те що в січні 2016 року, знаходячись біля нічного клубу «Плазма», наніс тілесні ушкодження працівникам поліції Московського райвідділу. Суд призначив Шокало покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, але одразу звільнив від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки.

Вирок вступив в законну силу 5 травня 2016 року. Іспитовий строк у Артема Шокало закінчився 5 травня 2019 року.

Зараз Шокало обвинувачується також по ч.2 ст.296 КК України та ще по ч.1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту). Наркотичну речовину у Шокало знайшли під час обшуку.

Обвинуваченому Шокало обирався запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, строк якого сплинув 27 листопада 2018 року.

Обвинуваченому Калиті обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Підготовче судове засідання по цій справі мало відбутись ще 7 лютого 2019 року.

Наступне судове засідання по цій справі відбудеться 28 травня 2019 року, о 17:00, в Дзержинському райсуді міста Харкова (суддя Штих Т.В.).

Нагадаємо, що СБУ в Харківській області встановила осіб, які були організаторами масових заворушень та бійки у Харківській міськраді 20 червня 2018 року.

На думку слідчих, ними виявилися керівник департаменту по взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільної оборони міськради (Валентин Топчій), директор КСП «Харківгорліфт» (Олексій Топчій), співвласники ТОВ «Охоронне агентство «Практик» Валерій Гінцар і Роман Прокопенко та власниця ТОВ «Агентство Комплексної безпеки «Галеон» і ТОВ «Агентство комплексної безпеки – Охоронна фірма» – Тетяна Топчій.

Також, на думку слідчих, саме ці особи координують діяльність «конвертаційного центру» з метою привласнення коштів Харківського міського бюджету.

Саме 20 червня 2018 року, харків’ян, які бажали відвідати пленарне засідання сесії Харківської міської ради, не пустили особи, які не представилися. Як виявилось серед них були Артем Шокало та Микита Калита.